REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Imigranci coraz bardziej roszczeniowi. Karawana migrantów przeciwko planowi “Jesteś w swym domu”.

955

Nie tylko Europa boryka się z roszczeniowymi i coraz bardziej zuchwałymi imigrantami. Przez Meksyk wędruje obecnie karawana migrantów z państw Ameryki Środkowej, którzy chcą dostać się do Stanów Zjednoczonych. Liderzy przybyszy z latynoskich krajów odrzucili plan ogłoszony przez prezydenta Meksyku uznając, że ogranicza on swobodę przemieszczania się i nie rozwiązuje przyczyn imigracji.

W oświadczeniu opublikowanym przez organizacje obywatelskie, goście z Ameryki Środkowej uznają, że plan przedstawiony przez Meksyk nie odpowiada na przyczyny exodusu z Ameryki Centralnej, a zatem nie rozwiązuje jego potrzeb z perspektywy, która respektowałaby w sposób integralny prawa człowieka”.

W oświadczeniu czytamy również: “Nie chcemy więcej miast lub stanów – więzień” gdzie migranci nie będą mieć „przemieszczania się lub osiedlania się (tam) gdzie mogą prowadzić godne życie”. Ponadto, oświadczenie głosi również, że plan “Jesteś w swym domu” nie powinien być “ograniczony do Chiapas i Oaxaca, ale niech obejmie cały Meksyk”.

Reklama / Advertisement

Widać wyraźnie, że imigranci doskonale widzą każde ustępstwo i wykorzystują je bezwzględnie na swoją korzyść mając poparcie organizacji pozarządowych i lewicowych mediów. Karawana imigrantów zmierza przez Meksyk do Stanów Zjednoczonych, a prezydent Donald Trump zapowiedział już wysłanie wojska na granicę z tym państwem.

za:tvp.info

Reklama / Advertisement