Mohammed w czołówce najczęsciej nadawnych imion w Berlinie

Według danych opublikowanych przez Towarzystwo Języka Niemieckiego (Gesellschaft für Deutsche Sprache, GfDS), jednym z najpopularniejszych imion dla noworodków płci męskiej w Berlinie jest Mohammed. Dotyczy to wszelkich odmian tego imienia, jak np. Muhammed czy Mehmet – jak informuje tabloid “Bild”.

Imię to stała się bardzo popularne również w Bremie, gdzie zajmuje trzecie miejsce dla nowo narodzonych chłopców za Benem i Eliasem. Jednak podczas gdy Mohammed jest w czołówce w stolicy Niemiec, nie udało mu się znaleźć w pierwszej dziesiątce w całych Niemczech. Według GfDS w Niemczech używa się obecnie około 65 tys. imion i nawet najbardziej popularne imię Paul zostaje nadawane tylko jednemu z 76 dzieci urodzonych w ubiegłym roku. Za Paulem znajdują się kolejno: Alexander, Maximillian, Elias i Ben.

REKLAMA/Advertisement

Pomimo tego, że Mohammed nie znalazł się w pierwszej dziesiątce w całym kraju, imię to odnotowało znaczący wzrost popularności według raportu GfDS, który wykazał, że w ciągu jednej dekady Mohammed z 97. miejsca przesunął się na 24.

Inne kraje w Europie, które doświadczyły ostatnich fal masowej migracji, wykazują podobne zmiany. W Austrii Mohammed był trzecim najpopularniejszym imieniem w 2017 roku. We Francji, według statystyk opublikowanych przez francuski Państwowy Instytut Statystyki i Badań Ekonomicznych (Institut National de la Statistique et des Études Économiques, INSEE) we wrześniu ubiegłego roku, Mohammed okazał się najbardziej popularnym imieniem chłopca na gęsto zaludnionych przedmieściach Paryża. W Wielkiej Brytanii imię jest najczęściej nadawanym w Anglii i Walii od 6 lat, wynika z raportu opublikowanego we wrześniu ub.r. przez rząd brytyjski.

REKLAMA/Advertisement

za: bild.de
gfds.de

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podało szczegóły nt. Marszu #STOP447 – udostępnij dalej! [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement