REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Imam, który obiecywał szariat w Polsce, wychodzi na wolność i dostanie dom oraz zasiłki

859

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Anjem Choudary znany islamski „kaznodzieja nienawiści”, zostanie zwolniony z więzienia w Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu po odbyciu połowy kary pięciu i pół roku więzienia za zachęcanie muzułmanów do wstąpienia w szeregi Państwa Islamskiego.

Polacy zapoznali się szerzej z Choudary’m po sławetnym wywiadzie dla „Faktów” TVN.

– Pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce, bo wierzymy, że należy usunąć wszystkie opresyjne reżimy. Jeśli rządzi wami ktoś inny niż Allah, to jest to forma ucisku. Dzięki naszej polityce i ten wasz reżim zostanie usunięty, a ludzie będą szczęśliwsi. W Polsce macie rządy liberalnej demokracji, a w tym nie ma żadnych mocnych, trwałych wzorców. Wszystko wynika u Was z rozdziału państwa od Allaha – przekonywał imam.

Reklama / Advertisement

Jak informuje “The Sunday Times”, otrzyma swój własny “bezpieczny dom” i będzie mógł ponownie ubiegać się o zasiłki. On i inni członkowie jego obecnie zakazanej grupy al-Muhajiroun (ALM) będą również objęci nadzorem, odcięci od Internetu i objęci ochroną. Plan ten będzie kosztować podatników dziesiątki tysięcy funtów ale rodzi wśród wielu osób obawy, że mimo to utworzy on nową grupę super-terrorystyczną wraz z innymi ostatnio uwolnionymi ekstremistami i powracającymi z Syrii i Iraku dżihadystami.

51-letni Choudary, z zawodu adwokat, kiedyś określił zasiłek dla osób poszukujących pracy jako “zasiłek dla dżihadystów” i wzywał swoich zwolenników, aby go uzyskiwali.

za: thetimes.co.uk

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement