IBRIS: Wygra Trzaskowski – poprą go wyborcy Kosiniaka-Kamysza, Biedronia a zwłaszcza Bosaka

Wirtualna Polska zamieszcza dzisiaj wyniki zamówionego przez siebie w IBRIS sondażu prezydenckiego. II turę wygrać ma Rafał Trzaskowski, którego poprzeć chce 47,2 proc. głosujących. Na Andrzeja Dudę chce zagłosować 45,9 proc. badanych. Pozostali nie są jeszcze zdecydowani

W badaniu zapytano też ankietowanych, na kogo głosowali w poprzedniej turze wyborów i na kogo zamierzają oddać głos w II turze. Wśród wyborców Władysława Kosiniaka- Kamysza 37,5 proc. chce poprzeć  Andrzeja Dudę a 50 proc. Rafała Trzaskowskiego. Wsród głosujących na Roberta Biedronia 62,5 proc. poprze Rafała Trzaskowskiego a 37,5 proc.  Andrzeja Dudę.

REKLAMA/Advertisement

Najbardziej może zaskakiwać podane przez WP podsumowanie badania wyborców kandydata Konfederacji.

– Zdecydowani są już także ci wyborcy, którzy głosowali w I turze na Krzysztofa Bosaka. 30 proc. z nich odda swój głos na Andrzeja Dudę, 70 proc. zadeklarowało głosowanie na Rafała Trzaskowskiego – czytamy na Wirtualnej Polsce.

REKLAMA/Advertisement

To samo twierdzi sondaż United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”, tyle że tam przewagę uzyskuje Andrzej Duda.

– Również większość wyborców Bosaka (70 proc.) zamierza poprzeć kandydata Koalicji Obywatelskiej. 30 proc. osób, które w I turze głosowały na kandydata Konfederacji, teraz chce poprzeć walczącego o reelekcję prezydenta – podaje rmf24.pl

REKLAMA/Advertisement