Muzułmańscy imigranci zaczepiali pasażerów. Spotkali się jednak z mocną odpowiedzią [WIDEO]

W tym zarejestrowanym na pocz. miesiąca w metrze w Hong Kongu filmie, grupa muzułmańskich imigrantów wdaje się w kłótnię z miejscowymi. Wkrótce dochodzi do rękoczynów. Jednak to nie Europa. Krewcy Chińczycy stają razem i dają odpór napastnikom.

W niespełna osmiomilionowym Hong Kongu mieszka oficjalnie 70 000 muzułmanów. To w większości imigranci, przybyli tu zanim Chiny przejęły miasto od Brytyjczyków w latach 90-tych ub. Największa jednak zwarta grupa tego wyznania w Chinach to Ujgurzy, którzy zamieszkują głównie Ujgurski Region Autonomiczny w Xinjiang – obszar stanowiący w sumie 16% powierzchni ChRL. Uważani są oni za potomków starożytnych Ujgurów, którzy tworzyli niegdyś na terenie dzisiejszej Mongolii Zachodniej i Xinjiangu tzw. kaganat ujgurski. Stanowią obecnie 44% ludności regionu.

REKLAMA/Advertisement

Islam jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznych religii Chin. W ostatnich latach podjęto się odbudowy meczetów, których liczbę obecnie szacuje się na ok. 34 tysięcy, w tym ok. 64 w samym Pekinie. W całych Chinach działa prawdopodobnie około 60 tysięcy imamów.

 

 

 

Muzułmańska fatwa nekrofilska: Seks ze zmarłą żoną dozwolony, ale pod jednym warunkiem [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement