REKLAMA

Reklama

Homopropaganda w szkołach również w Łodzi?! Organizacje alarmują ws. działań tamtejszego samorządu

314

Po Warszawie, gdzie prezydent Rafał Trzaskowski podpisał i nadal promuje tzw. “Kartę LGBT+” zdaje się, że kolejne miasta idą tym tropem. W weekend mieliśmy aprobujące wypowiedzi wiceprezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga, a teraz organizacje społeczne ostrzegają przed działaniami łódzkiego samorządu i apelują do prezydent miasta Hanny Zdanowskiej.

– Władze Łodzi od dłuższego czasu zlecają realizowanie w szkołach programu „Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV” – czytamy w piśmie prezesa zarządu Fundacji Życie Michała Owczarskiego.

REKLAMA

– Realizator tego zadania jest wyłaniany w konkursie, jednak nikt nie ma wątpliwości, że cały ten program został stworzony po to, żeby indoktrynować i seksualizować młodzież. Dziwnym trafem do warunków konkursu pasuje tylko program genderowej Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK i… żaden inny! – czytamy.

Owczarski dodaje, że przed czterema laty po naciskach i protestach władze Łodzi uległy i dopuściły do złożenia propozycji także inne organizacje. Dzięki temu Instytut Profilaktyki Zintegrowanej z programem „Archipelag Skarbów” mógł złożyć swoją ofertę i ta głosząca profilaktykę ryzykownych zachowań (zbyt wczesnej inicjacji seksualnej) oraz cały program “Archipelag Skarbów” znalazł uznanie w oczach urzędników samorządowych.

Reklama

– [Program] został oceniony zdecydowanie wyżej niż seksualizujące działania fundacji SPUNK i przez kolejne lata wygrywał większość środków finansowych, dostępnych w ramach konkursu – pisze prezes Owczarski.

Niestety, w tym roku zmieniono zasady i nie tylko wykluczają one uznany program “Archipelag Skarbów”, ale także, zdaniem Owczarskiego są wprowadzeniem “Karty LGBT+” niejako tylnymi drzwiami. Według prezesa Fundacji Życie to działanie celowe, a w kraju nie ma takich organizacji, które spełniałyby warunki przewidziane w Łodzi „oczywiście prócz seksedukatorów, promujących permisywną edukację seksualną, przekazujących nierzetelną wiedzę o płodności, ośmieszających czystość przedmałżeńską, infantylizujących ciążę etc.” – czytamy.

W tej palącej sprawie złożono już apel, a petycję skierowaną do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej podpisało ponad 30 organizacji i prawie 2,5 tysiąca ludzi. Organizatorzy cały czas zachęcają do jej poparcia i obrony przed próbą wprowadzania seksualizacji dzieci i homopropagandy w łódzkich szkołach.

za: pch24.pl

REKLAMA