REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Holandia wydała pierwszy paszport “neutralny płciowo”. Posiadacz nie czuje się ani kobietą ani mężczyzną [WIDEO]

762

Pierwszy paszport “neutralny pod względem płci” otrzymał przed paroma dniami jako pierwzy w Holandii, ale i na świecie 57-letni Leonne Zeegers. W stosownej rubryce paszport ma obecnie oznaczenie “X” jako specyfikację płci, a nie “M” dla mannetje (mężczyzna) lub “V” dla vrouw (kobieta).

Doszło do tego po tym, jak sąd wydał orzeczenie na początku tego roku, stwierdzając że trzecią płeć należy uznać w przypadku osoby, która nie identyfikuje się jako mężczyzna lub kobieta. W chwili urodzenia Zeegers, były sportowiec, a obecnie po urzędowej “zmianie płci” – pielęgniarka, został sklasyfikowany jako mężczyzna. Nie dziwi to, zważywszy iż wykazywał wszelkie biologiczne cechy mężczyzny. Zeegers w okresie dojrzewania stwierdził, iż identyfikuje się jako kobieta, a w roku 2001 przeszedł operację, by stać się “kobietą”.

Zeegers wygrał przełomowy proces sądowy w 2018 r., aby zarejestrować się jako osobnik “interseksualny”, a sędziowie orzekli, że uniemożliwienie rejestracji jako osoby neutralnej płciowo stanowi “naruszenie życia prywatnego, samostanowienia i osobistej autonomii”.

Reklama / Advertisement

„Urodził się kobietą, zmienił płeć i został moim mężem, a teraz jest moim psem” [WIDEO]

 

za: nltimes.nl

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Reklama / Advertisement