REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Holandia: Do polskiej ambasady w Hadze wtargnął terrorysta-samobójca. Oblał się benzyną….

4431

Dramatyczne, ale skąpe wieści nadchodzą z polskiej ambasady w Królestwie Niderlandów, która mieści się przy Alexanderstraat w Hadze.

Do gmachu wtargnął mężczyzna, który oblał się prawdopodobnie benzyną i grozi samospaleniem. Nie wiadomo, co nim powoduje. Policja nie podaje, jakie wysunął żądania. Twierdzi iż, jest “szczególnie niebezpieczny dla siebie, nie dla innych”. Został sprowadzony negocjator, aby go uspokoić i rozwiązać sytuację. Personel ambasady został prawdopodobnie całkowicie wyprowadzony na zewnątrz.

Mężczyzna przebywa w konsularnej części ambasady. Część ruchliwej Javastraat została zamknięta, co oznacza, że w innych częściach centrum Hagi powstało wiele korków. Wokół budynku ambasady przy Alexanderstraat jest pełno policji i strażaków.

Reklama / Advertisement

Na stronie internetowej naszej placówki dyplomatycznej ukazał się komunikat, który również niewiele tłumaczy:

– 22 października – zamknięta Ambasada
Z powodu nadzwyczajnych okoliczności byliśmy zmuszeni zamknąć Ambasadę w dniu dzisiejszym i wstrzymać przyjęcia interesantów. Bardzo za to przepraszamy i prosimy osoby, które miały wyznaczone spotkania dzisiaj popołudniu o wysłanie maila lub umówienie nowego terminu przez E – konsulat.

za: omroepwest.nl

 

Holenderska policja zatrzymała człowieka, który groził samospaleniem w polskiej ambasadzie

Reklama / Advertisement