REKLAMA

REKLAMA

Hiszpania ma dość imigrantów! Wyniki tego sondażu mówią wszystko …

748

Więcej niż 41 proc. Hiszpanów uważa, że w tym iberyjskim kraju przebywa zbyt wielu imigrantów – wynika z sondażu umieszczonego w dzienniku “El Espanol”. Taki wynik nie może dziwić, szczególnie że po przejęciu władzy przez socjalistów to Hiszpania stała się głównym celem przybyszów z Afryki, których lewicowy rząd przyjmuje z otwartymi ramionami.

Jedynie niespełna 9 proc. ankietowanych (8,6) uważa, że Madryt powinien przyjąć więcej gości z Bliskiego Wschodu i Czarnego Lądu. Z kolei ponad połowa badanych (55 proc.) uważa, że socjalistyczny rząd premiera Pedro Sancheza prowadzi politykę “zapraszającą” gości do Hiszpanii.

Jak wynika z informacji ministerstwa spraw wewnętrznych, na hiszpańską ziemię w tym roku przybyło 29,6 tys. Afrykańczyków. Jest to dwa razy więcej niż w okresie od stycznia do lipca 2017 roku. Rząd premiera Sancheza nie zamierza jednak zmieniać swoich działań, szef gabinetu w Madrycie zapowiedział, że zdemontowane będą druty kolczaste w Ceucie i Melilli graniczących z Marokiem.

za: fronda.pl

REKLAMA

REKLAMA