Harcerze zbesztali wicemarszałek Kidawę-Błońską: ,,To impreza patriotyczna, a nie wiec polityczny” [WIDEO]

Do nie do końca udanych może uznać wizytę na zbiórce ZHR w Bydgoszczy wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, a najprawdopodobniej też główna kandydatka opozycji na fotel prezydenta RP. Nie dość, że straciła dużą część uroczystości z powodu problemów z samochodem, to część uczestników nie była zadowolona z jej wystąpienia.


Zbiórka ZHR odbyła się pod zabytkową Wieżą Ciśnień, na której powieszono dużą biało-czerwoną flagę. Była to część obchodów 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, bowiem to miasto jak duża część Pomorza, ale też Wielkopolski, do Polski wróciło dopiero w 1920 roku na mocy Traktatu Wersalskiego. W trakcie zbiórki wspominano niepodległościowe zasługi skautów, których tradycję kontynuują harcerze.

REKLAMA/Advertisement

Na uroczystości pojawiła się też wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Gdy prezydent miasta zapowiedział jej wystąpienie, pojawił się głos niezadowolonego opiekuna

– To impreza patriotyczna, a nie więc polityczny – słychać na nagraniu.

REKLAMA/Advertisement

Marszałek swoje wystąpienie kontynuowała, choć było widać, że lokalne środowisko harcerskie się podzieliło przez ten incydent.

Łukasz Religa

REKLAMA/Advertisement