REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Hambura, Perłowski: “Polscy bandyci”. Niemcy plują na polski mundur! [WIDEO]

303

Jacek Perłowski – członek Stowarzyszenia Historycznego Polonia Restituta oraz mec. Stefan Hambura, który m.in. niestrudzenie walczy o niemieckie reparacje wojenne byli gośćmi Michała Jelonka w studiu Mediów Narodowych.

Zdjęcie Perłowskiego w mundurze oficerskim posłużyło jako ilustracja artykułu nt. Marszu Niepodległości zatytułowanego „Ein Paar Banditen” („Kilku bandytów”) w „Süddeutsche Zeitung”. Rekonstruktor domaga się usunięcia fotografii, przeprosin i 100 tys. zł zadośćuczynienia.

– Ten artykuł jest bardzo sprawnie zrobiony, bo “kilku bandytów” jest w cudzysłowie a w tekście jest cytowany minister-szef kancelarii premiera Dworczyk, który mówił właśnie “kilku bandytów”. Wypowiedź ministra Dworczyka została wykorzystana, by nadać tytuł temu artykułowi ale tytuł ten jest powiązany z mundurem Wojska Polskiego z kampanii wrześniowej – tłumaczył mec. Hambura. – Zestawienie tego tytułu i zdjęcia jest karygodne.

Reklama / Advertisement

– Tak, to wzór 1936, mundur jaki obowiązywał w II Rzeczypospolitej tuż przed wybuchem wojny. Walczono w nim we wrześniu, jak i potem w podziemiu, w partyzantce a potem używali go Żołnierze Wyklęci – przyznał Perkowski.

Szykuje się proces przeciw niemieckiej gazecie za „bandytów” na Marszu Niepodległości

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement