REKLAMA

REKLAMA

Grzegorz Wysok o prześladowaniach ze strony wyznawców pastora Chojeckiego [WIDEO]

475

Grzegorz Wysok znany jest z tego, iż przez 7 lat był ciągany przed sąd pod zarzutem poniżania ludzi pochodzenia żydowskiego i głoszenia antysemityzmu.

W swoim felietonie na łamach miesięcznika “Biuletyn” Wysok krytykował roszczenia Światowego Kongresu Żydów co do żydowskiego mienia utraconego w Polsce w czasie wojny. Od dłuższego czasu jest też na celu zwolenników i działaczy tzw. Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie.

W rozmowie z reporterem Mediów Narodowych Wysok przyznał, że walka ta przyczyniła się do jego poważnych kłopotów zdrowotnych. W ostatnim czasie prokuratura postawiła mu zarzuty o to, że “znieważa sektę Pawła Chojeckiego”.

REKLAMA

– Jest taka kuriozalna sytuacja, że w nominalnie katolickim kraju jakim jest Polska, rządzonym przez partię prawicową, apokaliptyczno-syjonistyczna sekta oskarża człowieka o to, że występuje w obronie wartości katolickich – oznajmił Wysok.

Prokuratura oskarża go kuriozalnie o złamanie art. 256 kk., który stanowi: “Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

REKLAMA