REKLAMA

REKLAMA

Grzegorz Braun o ewentualnej koalicji z PiS: Nic nie jest z góry wykluczone

2977

Grzegorz Braun, który jest jednym z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy skomentował w wywiadzie dla “Super Expressu” swój wynik w wyborach na prezydenta Gdańska oraz odniósł się do tworzenia ewentualnej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Jego zdaniem, nawet taki układ jest niewykluczony.

– Okazuje się, że wbrew prognozom i decyzjom monopolistów partyjnych, którzy zgodnie starali się zapewnić układowi gdańskiemu dalsze funkcjonowanie, udało się w rekordowo krótkim czasie osiągnąć bardzo wiele. Najważniejsze jest to, że dzięki tej akcji polscy narodowcy, wolnościowcy, tradycyjni katolicy wiedzą już, że mają na kogo głosować – mówił Braun odnosząc się do wyborów na prezydenta Gdańska, w których uzyskał 12 proc. poparcia.

Znany reżyser i publicysta zachęcał też do głosowania na Konfederację, która jego zdaniem “rusza właśnie po znakomite wyniki w kolejnych kampaniach”. Pytany przed red. Tomasza Walczaka o wynik i ewentualną koalicję z PiS, Grzegorz Braun mówi, że sprawa nie jest wykluczona.

– Nic nie jest z góry wykluczone. Na razie najważniejsze, byśmy z naszym przesłaniem wolności, suwerenności, poszanowania tradycji i prawa dotarli do naszych rodaków – mówi.

REKLAMA

– Umówmy się, że tego typu rozważania [nt. koalicji] będziemy snuli po potwierdzeniu wyników nadchodzących kampanii wyborczych. Jedno jest pewne – nasza Konfederacja to najważniejszy projekt polityczny tego sezonu – dodaje.

Pytany o zdanie Ruchu Narodowego, który uważa, że PiS zdradził prawicę, Grzegorz Braun przyznaje, że opinia ta jest mocno uprawniona.

– Takim diagnozom trudno odmówić słuszności. Sam fakt, że pisowska Warszawa oddała wybory w Gdańsku walkowerem, każe zadać pytanie, czy ci, którzy dzierżą dziś władzę, chcą jej w ogóle używać. Cóż nam po ludziach, którzy najwyraźniej już uznali, że Gdańsk to zagranica i w ogóle nie próbowali podjąć tam walki politycznej? – komentuje.

Jak w kluczowych głosowaniach sejmowych zachowuje się Marek Jakubiak?

REKLAMA

Grzegorz Braun zaznaczył też główne cele Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Uważa on, że najważniejszymi postulatami, oprócz suwerenności państwa jest “bezpieczeństwo Wiary, rodziny i własności”. Trzeba przyznać, że znany reżyser i publicysta mocno zaskoczył nie wykluczając ewentualnej koalicji z PiS. Jaka będzie reakcja pozostałych członków Konfederacji?

za: se.pl