Grzegorz Braun o ewentualnej koalicji z PiS: Nic nie jest z góry wykluczone

Grzegorz Braun, który jest jednym z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy skomentował w wywiadzie dla “Super Expressu” swój wynik w wyborach na prezydenta Gdańska oraz odniósł się do tworzenia ewentualnej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Jego zdaniem, nawet taki układ jest niewykluczony.

– Okazuje się, że wbrew prognozom i decyzjom monopolistów partyjnych, którzy zgodnie starali się zapewnić układowi gdańskiemu dalsze funkcjonowanie, udało się w rekordowo krótkim czasie osiągnąć bardzo wiele. Najważniejsze jest to, że dzięki tej akcji polscy narodowcy, wolnościowcy, tradycyjni katolicy wiedzą już, że mają na kogo głosować – mówił Braun odnosząc się do wyborów na prezydenta Gdańska, w których uzyskał 12 proc. poparcia.

REKLAMA/Advertisement

Znany reżyser i publicysta zachęcał też do głosowania na Konfederację, która jego zdaniem “rusza właśnie po znakomite wyniki w kolejnych kampaniach”. Pytany przed red. Tomasza Walczaka o wynik i ewentualną koalicję z PiS, Grzegorz Braun mówi, że sprawa nie jest wykluczona.

– Nic nie jest z góry wykluczone. Na razie najważniejsze, byśmy z naszym przesłaniem wolności, suwerenności, poszanowania tradycji i prawa dotarli do naszych rodaków – mówi.

REKLAMA/Advertisement

– Umówmy się, że tego typu rozważania [nt. koalicji] będziemy snuli po potwierdzeniu wyników nadchodzących kampanii wyborczych. Jedno jest pewne – nasza Konfederacja to najważniejszy projekt polityczny tego sezonu – dodaje.

Pytany o zdanie Ruchu Narodowego, który uważa, że PiS zdradził prawicę, Grzegorz Braun przyznaje, że opinia ta jest mocno uprawniona.

– Takim diagnozom trudno odmówić słuszności. Sam fakt, że pisowska Warszawa oddała wybory w Gdańsku walkowerem, każe zadać pytanie, czy ci, którzy dzierżą dziś władzę, chcą jej w ogóle używać. Cóż nam po ludziach, którzy najwyraźniej już uznali, że Gdańsk to zagranica i w ogóle nie próbowali podjąć tam walki politycznej? – komentuje.

Jak w kluczowych głosowaniach sejmowych zachowuje się Marek Jakubiak?

REKLAMA/Advertisement

Grzegorz Braun zaznaczył też główne cele Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Uważa on, że najważniejszymi postulatami, oprócz suwerenności państwa jest “bezpieczeństwo Wiary, rodziny i własności”. Trzeba przyznać, że znany reżyser i publicysta mocno zaskoczył nie wykluczając ewentualnej koalicji z PiS. Jaka będzie reakcja pozostałych członków Konfederacji?

za: se.pl