Gronkiewicz-Waltz wytoczy proces autorce “Plastusi”. Będzie też walczyć z Młodzieżą Wszechpolską.

Była prezydent Warszawy była dzisiaj rano gościem Radia Zet, w którym szeroko rozwodziła się na temat Pawła Adamowicza, nie szczędząc zamordowanemu pochwał.

Na słowa prowadzącej “To Lech Wałęsa chyba o nim powiedział, że widział w nim tak naprawdę kandydata na prezydenta Polski” odparła:

REKLAMA/Advertisement

– W każdym razie na pewno był do tego wszechstronnie przygotowany: intelektualnie, jego pozycja… Chociażby ja wczoraj stałam w gronie samorządowców, po lewej stronie byli ambasadorowie. Ambasadorowie wielu krajów przyjechali osobiście na pogrzeb Pawła, a przecież to nie stolica, co by nie powiedzieć, jest to bardzo ważne miasto, powiem językiem Pawła: miasto wolności i solidarności. Ono zawsze było inne.

Przyznała jednocześnie, iż podobnie jak to zadeklarował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, zamierza odwołać się od decyzji gdańskiej prokuratury o umorzeniu postępowania wobec Młodzieży Wszechpolskiej, która za podpisanie deklaracji o współpracy w zakresie migracji wystawiła prezydentom 11 największych polskich miast “akty zgonu politycznego”.

REKLAMA/Advertisement

Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała też wytoczenie procesu za materiał satyryczny “Plastusie” przygotowany przez Barbarę Pielę a wyemitowany w TVP Info.

– Teraz mam więcej czasu, będę występować przeciwko różnym działaniom. Jestem już po rozmowie z adwokatem, w tym tygodniu napiszę. Prawdopodobnie to będzie (wystąpienie) publiczno-prawne. Tak mi zasugerował adwokat. Z prywatnym poczekamy; najpierw karne, bo to jest jednak za mocne, to ma wyraźne oznaki oszczerstwa, pomówienia, zniesławienia. Oddaję się w ręce praktyków, jestem z prawa bankowego, oni są z prawa karnego – stwierdziła.

REKLAMA/Advertisement

za: radiozet.pl