REKLAMA/Advertisement

Greenpeace nie poddaje się. Rano jego aktywiści wspięli się w Gdańsku na żurawie służące do rozładunku węgla

8205

Minister Mariusz Kamiński podziękował funkcjonariuszom Morskiego Oddziału Straży Granicznej za profesjonalną i skuteczną interwencję w gdańskim porcie. Szef MSWiA złożył podziękowania dla funkcjonariuszy na ręce gen. dyw. SG Tomasza Pragi, komendanta głównego Straży Granicznej.

Przypominamy, że działacze Greenpeace na pontonach blokowali wejście do gdańskiego portu masowcowi z węglem, który był eskortowany przez jednostkę Straży Granicznej. Do interwencji funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej doszło w nocy z 9 na 10 września br. w gdańskim porcie. Wcześniej kapitan statku wielokrotnie odmawiał wpuszczenia na pokład polskich strażników granicznych i dobrowolnego poddania się kontroli.

REKLAMA/Advertisement

W wyniku działań Straży Granicznej wylegitymowano 22 osoby ze statku Greenpeace. Zatrzymano kapitana jednostki oraz jedną z działaczek. Zatrzymanym osobom zarzucono naruszenie przepisów bezpieczeństwa żeglugi i ustawy o Straży Granicznej. Materiały z czynności zostaną przekazane prokuraturze.

Ale to nie koniec, jak donoszą na Twitterze reporterzy RMF FM, “6 aktywistów weszło na trzy żurawie służące do rozładunku węgla ze statków na nabrzeżu w Porcie Północnym. Działacze rozwiesili transparent z napisem: «Polska bez węgla»”.

REKLAMA/Advertisement

za: strazgraniczna.pl