Gowin o zakazie aborcji: Ostatni rok kadencji to nie czas na rozstrzyganie fundamentalnych spraw

Potwierdzają się wczorajsze przecieki z tajnego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, który miał strofować posłów Prawa i Sprawiedliwości za list do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, w którym domagali się szybkiego rozpatrzenia konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej. W dzisiejszej rozmowie z Krzysztofem Ziemcem, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin potwierdził, że PiS nie będzie zmieniał nic w ustawie dopuszczającej zabijanie dzieci przed narodzeniem w majestacie prawa.

– Niezależnie od kwestii etycznych, od strony politycznej nie mam wątpliwości, że ostatni rok kadencji to nie jest okres na rozstrzyganie tak fundamentalnych spraw jak sprawa aborcji – stwierdził wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z radiem RMF FM.

Polityk obozu Zjednoczonej Prawicy dodał, że tak zachowawcze stanowisko popiera praktycznie cały obóz rządzący: “Wydaje się, że to jednoznaczne stanowisko koalicji”. W ten sposób można powiedzieć, że potwierdzają się informacje PAP z niejawnego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego na zjeździe klubu PiS w Jachrance.

– Prezes Kaczyński mówił, aby powstrzymać się w walce o tę sprawę, aby nie naciskać na Trybunał Konstytucyjny – mówił wczoraj informator PAP. Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny ucieka więc od fundamentalnej kwestii, jaką jest ochrona ludzkiego życia od poczęcia. Tłumaczenie kolejnego uniku “ostatnim rokiem kadencji” mówi samo za siebie …

za: rmf24.pl

REKLAMA/Advertisement