REKLAMA

Reklama

Gowin “Herodem Roku”. Dzierżawski komentuje: Uchodzi za konserwatystę, a jest adwokatem aborcji.

359

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego otrzymał wyjątkowo mało chlubny tytuł “Heroda Roku 2018”, który przyznali mu internauci głównie za apologię utrzymania obowiązującego w Polsce “kompromisu aborcyjnego”, który co roku spływa krwią tysiąca, głównie chorych dzieci mordowanych przed narodzeniem. Wybór ten skomentował prezes Fundacji Pro – Prawo do Życia Mariusz Dzierżawski w rozmowie z portalem PCh24.pl.

– Szczerze mówiąc, Jarosław Gowin był tu też moim „faworytem”, zatem osobiście zgadzam się tu z opinią internautów. Ta decyzja wynika z faktu, że ten polityk uchodzi za konserwatystę, a co najmniej od kilkunastu lat jest adwokatem aborcji. Uchodzi on również za katolika i w tych kręgach ma dobre notowania. Tymczasem Jarosław Gowin sprzeciwiał się zakazowi aborcji eugenicznej mówiąc, że nikogo nie można zmuszać do heroizmu. Później był promotorem legalizacji in vitro w Polsce, a ostatnio wypowiadał się w sprawie inicjatyw antyaborcyjnych, broniąc prawa do mordowania dzieci w łanach matek. Jest to bijąca po oczach hipokryzja i mocne zaangażowanie na rzecz aborcji eugenicznej – komentuje Dzierżawski.

Działacz pro-life skomentował również krytykę pod adresem swojej organizacji i ludzi zaangażowanych w ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, która spłynęła na obrońców życia po przyznaniu tego “wyróżnienia” liderowi obozu Zjednoczonej Prawicy Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Reklama

Reklama

– Z punktu widzenia polityków, zwłaszcza tych, co mają się za wiernych synów Kościoła, a popierają aborcję, albo nic nie robią by ją powstrzymać, tego rodzaju plebiscyty w ogóle nie powinny się obywać. No cóż, albo polityka ma związek z wartościami, którymi chcemy służyć, albo nie. Jeśli polityk twierdzi, że jest katolikiem, a tak naprawdę godzi się na finansowanie zabijania dzieci w łonach matek z pieniędzy podatników, to jest to oburzające i trzeba o tym głośno mówić. Uważamy, że każdy człowiek powinien robić to, co mówi. To dotyczy każdego, także polityków – dodaje Dzierżawski.

za: pch24.pl

REKLAMA