Gniezno: Mężczyźni z bronią w ręku grozili Marokańczykom. Krzyczeli: “Polska jest dla Polaków!”

A man holding a dart gun

Gnieźnieńscy policjanci w wyniku podjętej interwencji zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dwóch mężczyzn, którzy przy użyciu wiatrówki grozili obywatelom Maroka (…) Obaj zatrzymani w związku z podejrzeniem przestępstwa z nienawiści, trafili do policyjnego aresztu – informuje strona tamtejszej komendy.

Do zatrzymania doszło w wyniku szybkiej i skutecznej interwencji gnieźnieńskich policjantów, którzy wczoraj po godzinie 19:00 na terenie jednego z lokali w centrum miasta zatrzymali napastników. Jeden ze sprawców kierując wiatrówkę w stronę obywateli Maroka krzyczał między innymi, że mają cyt. “wyp….ć z Polski, Polska jest dla Polaków”. Zatrzymani to mieszkańcy pierwszej stolicy Polski w wieku 33 i 37 lat. Wcześniej byli notowani przez Policję. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.Stróże prawa zabezpieczyli również wiatrówkę, którą jeden ze sprawców groził pokrzywdzonym.

REKLAMA/Advertisement

Mężczyźni podejrzewani o znieważenie na tle narodowościowym w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Za czyn, którego się dopuścili może grozić im teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym celu został między innymi zabezpieczony monitoring lokalu, w którym doszło do przestępstwa.

– Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści. Gnieźnieńscy policjanci są stanowczy w przypadku takich przestępstw – zapewniają policjanci z Gniezna.

REKLAMA/Advertisement

za: policja.pl