Gniew aktywistów i sympatyków Black Lives Matter wzbudziła okładka czeskiego tygodnika

“Reflex” to czeski tygodnik poświęcony tematyce politycznej, społecznej i kulturalnej. Został założony w 1990 roku i jest obecnie własnością spółki Czech News Center. Jest uznawany za jeden z najbardziej kontrowersyjnych ale i poczytnych czasopism społeczno-politycznych w kraju. Ankiety przeprowadzone przez Czeskie Stowarzyszenie Wydawców (Unie vydavatelů ) w 2005, 2006, 2007 i 2008 r. umieściły “Reflex” na pierwszym miejscu w swojej kategorii. Czasopismo uważane jest za konserwatywne i anty-lewicowe.

Dobrze pamiętamy sytuacje, w których w filmach obsadza się w rolach bohaterów jednoznacznie białych aktorów czarnoskórych. Naczelny “Reflexu” postanowił zrobić coś przeciwnego i wykpić ruch BLM wizerunkiem Adolfa Hitlera jako Murzyna z fryzurą afro.

REKLAMA/Advertisement

– Kiedy uklękniemy przed wszystkimi złoczyńcami, którzy rzekomi chcieli poprawić sytuację? – pyta redakcja.

Szybko w siedzibie tygodnika rozdzwoniły się telefony od zagniewanych sympatyków BLM. Podobnie było ze skrzynką e-mail. Zaroiło się od krytycznych komentarzy w mediach społecznościowych. 

REKLAMA/Advertisement

Marek Stoniš, redaktor naczelny magazynu, został też ukarany przez Facebook czasową blokadą swojego prywatnego konta. Jak można się jednak spodziewać, numer z tego tygodnia rozszedł się jak świeże bułeczki.

Nový Reflex je momentálně v prodeji a obálka již od rána rozdmýchává vášně. K zakoupení na stáncích nebo jednoduše zde:https://www.ikiosek.cz/reflex

Gepostet von Časopis Reflex am Donnerstag, 18. Juni 2020