Gersdorf zachwycona po powrocie sędziów-emerytów do SN: Życie jest piękne.

Prof. Małgorzata Gersdorf – odesłana w stan spoczynku prezes Sądu Najwyższego wróciła dzisiaj do pracy w tej instytucju wraz dwoma kolegami. Sędziowie zostali powitani przez grupkę Obywateli RP, a ich powrót jest reakcją na piątkową decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE.

Do Sądu Najwyższego przyjechali, obok Gersdorf: Krzysztof Rączka i Stanisław Zabłocki. Sama prezes przywitała manifestantów i tryskała dobrym humorem:

REKLAMA/Advertisement

Chcę podziękować, bo to dzięki obywatelom, że w jakimś sensie na razie jesteśmy wygrani. Zobaczymy co będzie potem, ale na razie jest dobrze. Życie jest piękne – powiedziała dziennikarzom.

Sędziowie nie ukrywają, że chcą zabrać się do pracy. Pytany o to, czy konieczna będzie zmiana ustawy o SN, sędzia Krzysztof Rączka nie chciał wprost odpowiedzieć, ale stwierdził, że w przyszłości pewnie tak:

REKLAMA/Advertisement

– Teraz o tym nie myślimy, teraz chcemy uporządkować sytuację, która jest – stwierdził.

Sędziowie zgłosili chęć powrotu do pracy w sobotę, dzień po decyzji TSUE. Według unijnej instytucji, wszyscy odesłani w stan spoczynku mają zostać przywróceni do pracy w Sądzie Najwyższym, a prezydent powinien wstrzymać mianowanie ich następców.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl