Gersdorf wzywa Unię Europejską do interwencji! Skandaliczne słowa byłej prezes Sądu Najwyższego.

Prof. Małgorzata Gersdorf nie przestaje walczyć o to, aby zatrzymać zmiany w polskich sądach. Tym razem w wywiadzie dla Reutersa wezwała Unię Europejską do interwencji w Polsce, aby zablokować reformy sądownictwa w naszym kraju.

– Może zdarzyć się tak, że sędziowie zostaną zwolnieni i rząd uczyni krok wstecz, ale nie będzie to potrzebne, ponieważ sędziowie już odejdą – stwierdziła i dodała, że Unia podjęła swe działania “zbyt późno”.

REKLAMA/Advertisement

Prezes Gersdorf lamentuje, że UE skupiona była na walce z populizmem w innych krajach i teraz powinna zająć się Polską. Ciągle uważająca się za prezes SN żywi nadzieję, że rząd PiS skapituluje i wycofa się ze zmian w Sądzie Najwyższym. Sama Małgorzata Gersdorf stwierdziła, że “będzie musiała odejść z godnością”.

Według niej zmiany kadrowe w SN spowodują duże trudności z powodu braku doświadczenia nowych sędziów. Jej zdaniem wtedy dojdzie do upolitycznienia polskich sądów. Z tego powodu przypomniała stanowisko Sądu Najwyższego z pytaniami prejudycjalnymi dotyczącymi niezawisłości sądów i zakazu dyskryminacji na wiek oraz komentarze polityków:

REKLAMA/Advertisement

– Mówiono, że sędziom (Sądu Najwyższego – red.) powinno się wytoczyć postępowania dyscyplinarne. To bardzo niebezpieczne – histeryzowała Gersdorf.

Najnowszy widać to chyba nic innego jak rozpaczliwa próba obrony “nadzwyczajnej kasty” i sytuacji w polskich sądach. Opozycja i sędziowie próbują zablokować zmiany w żenujący sposób domagając się interwencji zagranicznych instytucji. Ileż jeszcze będziemy mieć takich wezwań do interwencji z zewnątrz?

REKLAMA/Advertisement

za: onet.pl