Gen. Piotrowski: Żołnierze są cali i zdrowi ale nie jest w tej chwili rozważana ich ewakuacja [WIDEO]

Jeszcze w nocy MON informował, że żaden z polskich żołnierzy nie ucierpiał w wyniku irańskiego ostrzału rakietowego

– Fakt, że wszyscy żołnierze są cali i zdrowi wynika głownie ze znajomości i odpowiednio przeprowadzonych procedur bezpieczeństwa – powiedział na porannej konferencji prasowej w Krakowie dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Tomasz Piotrowski.

Generał w przeszłości był zastępcą dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Islamskiej Republice Afganistanu (2012-2013).

REKLAMA/Advertisement

– Fakt, że wszyscy żołnierze są cali i zdrowi, zarówno nasi, jak i koalicyjni, wynika głownie ze znajomości procedur bezpieczeństwa i odpowiednio przeprowadzonych procedur bezpieczeństwa – zapewniał. – Z meldunków, które otrzymaliśmy w nocy, jak również dziś zostało potwierdzone, że we wszystkich w zasadzie bazach były przeprowadzone alarmy schronowe, mamy stuprocentową pewność, że całkowicie zadziałały procedury bezpieczeństwa.

– Nie jest w tej chwili rozważana ewakuacja żołnierzy. Musimy pamiętać, że jesteśmy tam w ramach koalicji, zarówno koalicji, która walczy z organizacją ISIS, jak i w ramach misji szkoleniowej. Jesteśmy wiarygodnym sojusznikiem, który realizuje zadania zgodnie z deklaracjami poszczególnych operacji – stwierdził, dodając  że w Iraku mamy „w tej chwili 268 żołnierzy i pracowników w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego”.

REKLAMA/Advertisement

– Obserwujemy cały czas sytuację, cały czas mamy wymianę informacji wywiadowczych, zarówno naszych organizacji narodowych, jak i pełną informację, i obieg informacji z naszymi sojusznikami  – zapewnił generał.