REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Grecka policja otoczyła przed świtem nielegalne obozy migrantów. Wyłapano ich 550 [WIDEO]

822

Grecka policja zabrała się za migrantów z nielegalnych obozów na obrzeżach Patras – trzeciego pod względem wielkości miasta Grecji (największego na Peloponezie), w zachodniej części kraju.

Wielka policyjna operacja miała miejsce we wtorek rano. 380 policjantów razem z oddziałami specjalnymi otoczyło jeszcze przed świtem dwa uśpione obozy, założone w opuszczonych fabrykach, informuje lokalna gazeta “Patras Times”.

O świcie ruszono do dzieła. Część policjantów pozostała w pierścieniu okrążającym, natomiast reszta wkroczył do środka zatrzymując łącznie ponad 550 osób mieszkających na terenie byłych fabryk Ladopoulos i AVEX w rejonie starego portu. Następnie imigranci zostali zaprowadzeni do okratowanych autobusów i wysyłani do strzeżonych obozów dla imigrantów w pobliżu Ditiki Achaja. Tam będą oczekiwać na proces deportacyjny.

Reklama / Advertisement

Patras jest głównym węzłem komunikacyjnym łączącym drogą morską Grecję z Włochami, a imigranci próbują dotrzeć do portu i ukryć się w ciężarówkach oczekujących na wysłanie do Włoch promem.

W ostatnich miesiącach w Patras doszło do ciągłych starć między różnymi grupami imigrantów; sytuacja w pobliżu starego portu pogorszyła się. Kilka dni temu Afgańczyk zastrzelił i zabił 20-letniego rodaka, po czym miało miejsce kilka brutalnych walk z udziałem kilkudziesięciu migrantów. W poniedziałek wieczorem nastąpiły nowe starcia między grupami Afgańczyków.

za: patrastimes.gr

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement