Gdańsk: Pijany Ukrainiec jeździł samochodem po molo. Tłumaczył się, że nie wiedział iż to niedozwolone

Policjanci patrolujący okolice pasa nadmorskiego w sobotę w nocy odebrali zgłoszenie o tym, że ktoś jeździ samochodem po molo w Brzeźnie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w ten rejon. Dojeżdżając na miejsce zauważyli, że po molo jeździ osobowy Mercedes.

Jego kierowca próbował odjechać, jednak radiowóz policyjny mu to uniemożliwił blokując skutecznie wyjazd. Policjanci nie dopuścili do tego, aby kierowca uciekł i dalej jechał deptakiem narażając na niebezpieczeństwo pieszych.

Policjanci zatrzymali samochód, wylegitymowali kierowcę, który okazał się 21-letnim obywatelem Ukrainy. W trakcie rozmowy z kierowcą mercedesa wyczuli od niego zapach alkoholu. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy również brali udział w tej interwencji zbadali trzeźwość młodego kierowcy. Badanie alkomatem dało wynik ponad jednego promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Tłumaczył, że nie wiedział o tym, że nie można wjeżdżać samochodem na molo. Mężczyzna w poniedziałek usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu teraz grzywna, utrata prawa jazdy oraz kara więzienia do dwóch lat.

Foto: Pomorska Policja

za: policja.pl

REKLAMA/Advertisement