Gadowski: Artykuł “Gazety Wyborczej” jest agresywny, kłamliwy i ideologiczny

O to co sądzi o głośnej w ostatnich dniach sprawie reportażu rządowej telewizji BBC nt. “skrajnie prawicowych ekstremistów” portal wPolityce.pl zapytał Witolda Gadowskiego, którego nazwisko przewija się artykułach omawiających ten temat.

– Wygląda na to, że jakieś środowisko lewicowe, a nawet lewackie zrobiło donos do BBC wyolbrzymiając pewne fakty – skomentował Gadowski zawarte w materiale BBC sugestie, że ambasada Polski w Londynie częściowo sfinansowała spotkanie „skrajnie prawicowych ekstremistów”. Chodziło o spotkania m.in. z taka znanymi autorami książek jak właśnie Gadowski, Michalkiewicz, czy Sumliński. Przypomnijmy, że ten ostatni był nawet zatrzymywany na londyńskim lotnisku i przesłuchiwany na okoliczność swojego przyjazdu do Wielkiej Brytanii przy okazji jednego z takich spotkań.

REKLAMA/Advertisement

Gadowski w rozmowie z portalem wPolityce.pl stwierdził, że donos środowisk lewicowych do BBC jest wymierzony w polskich autorów i celem jest zablokowanie ich spotkań z Polakami na Wyspach.
– Lewica zauważyła, że polscy autorzy mają duży wpływ na kształtowanie poglądów Polonii. Zarzucanie autorom, którzy pojawiają się na Wyspach, że są ksenofobami i nacjonalistami jest brednią ocierającą się o przestępstwo. Byłem na targach książki w Slough. Nie wiem jednak jakim cudem można mnie nazwać nacjonalistą czy ksenofobem, a tym bardziej rasistą, biorąc pod uwagę to co piszę i mówię – mówił w wywiadzie Gadowski.

Zapytany o artykuł jaki ukazał się w kontekście reportażu BBC w „Gazecie Wyborczej” pt. „Polska opłaca rasistów” Gadowski odparł:
– Artykuł jest agresywny, kłamliwy i ideologiczny. Nie czuje się rasistą ani ksenofobem. Nawet nie czuję się związany z myśleniem narodowym w sensie idei narodowej. Zawsze uważałem się za chadeka. Zarzucanie mi tego typu rzeczy jest bzdurne. Jest to element większej gry, która odbywa się w Europie i ma na celu zamknięcie ust wszelkim środowiskom konserwatywnym.

REKLAMA/Advertisement

Gadowski skomentował również materiał BBC mówiąc, że “tego typu produkcje nie mają nic wspólnego z rzetelnością”, a rzetelność samej BBC “to już chyba mit”.

Źródło: wPolityce.pl

REKLAMA/Advertisement