Frednowy (warmińsko-mazurskie): Piorun uderzył w kościelną wieżę. Iglica runęła jak ta z Notre Dame [WIDEO]

Najpoważniejszą interwencją warmińsko-mazurskich strażaków związaną z nocnymi burzami był pożar kościelnej wieży we Frednowie. Strażacy uważają, że wieża zapaliła się od uderzenia pioruna. – Udało się nam ograniczyć pożar tylko do wieży tego kościoła, nie przeniósł się on na dach – powiedział dyżurny. Nagrania z miejsca zdarzenia wyglądają przerażająco i przypominają sceny z Paryża, gdzie runęła iglica katedry Notre Dame. Wideo udostępnił portal InfoIława.pl

– Iglica runęła na dach, na szczęście nie spowodowała pożaru dachu, udało nam się szybko opanować sytuację – mówi Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy PSP w Iławie. Dodał on, że pożar strawił również drewniane schody prowadzące na wieżę, ale umieszczony tam dzwon wisi dalej.

REKLAMA/Advertisement

– W czasie pożaru, w uzgodnieniu z proboszczem, strażacy wynieśli też ruchome elementy wyposażenia świątyni. Na szczęście pożar się nie rozprzestrzenił – dodał Rutkowski. Iglica spadła na dach kościoła, a dzisiaj strażacy zaczęli jej ściąganie.

REKLAMA/Advertisement

Nagranie to, jako żywo przypomina sceny z pożaru paryskiej katedry Notre Dame, który miał miejsce na wiosnę bieżącego roku.

REKLAMA/Advertisement

za: onet.pl, youtube.com