Francja: Udaremniony zamach na przedszkole. Islamista chciał mordować dzieci.

Francuskie media ujawniły w środę, że agenci służb bezpieczeństwa aresztowały człowieka, który określił się jako “dziedzic Mohameda Meraha” i planował zamach na przedszkole.

Merah to islamistyczny terrorysta, który w dniach 11-19 marca 2012 r. w miastach Montauban i Tuluzy w regionie Midi-Pyrénées we Francji w serii ataków uderzył w żołnierzy armii francuskiej, a także dzieci i nauczycieli w żydowskiej szkole. Siedem osób zginęło, a pięć zostało rannych.

BFM TV poinformował, że 25 marca jego naśladowca został zatrzymany w regionie Seine-et-Marne pod Paryżem, próbując uzyskać broń. Według policji mężczyzna planował atak na dzieci w przedszkolu, najwyraźniej podążając za przykładem wyznaczonym przez jego “bohatera” – Meraha. Drugi mężczyzna został również aresztowany pod zarzutem współudziału.

Podczas przesłuchania przez funkcjonariuszy policji główny podejrzany, 21-letni muzułmanin, powiedział policji, że uważa się za “spadkobiercę Meraha”. Przyznał, że wybrał przedszkole jako swój cel i że jego plan polegał na zabiciu niektóre dzieci i wzięciu innych zakładników, aby wciągnąć policję w walkę. Mężczyzna został następnie oskarżony przez prokuraturę 29 marca i pozostaje w areszcie.

za: atlantico.fr

REKLAMA/Advertisement