REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Francja: Lewicowy polityk cieszył się ze śmierci ppłk Beltrame’a. Został skazany w przyspieszonym trybie dla terrorystów

655

Były kandydat na posła z ramienia Niepokornej Francji (La France Insoumise) – zawiązanej w 2016 r. przez Jean-Luc Melenchona koalicji politycznej w skład której weszły środowiska lewicowe i komunistyczne – Stéphane Poussier, został we wtorek skazany za podżeganie do terroryzmu w przyspieszonym trybie na jeden rok więzienia w zawieszeniu przez sąd karny w Lisieux.

Został aresztowany w niedzielę o 11:30 w swoim domu w Dives-sur-Mer w Calvados za opublikowanie w sobotę dwóch postów na Twitterze. Poussier przyjął w nich z zadowoleniem śmierć podpułkownika Beltrame – żandarma, który zginał podczas ataku terorystycznego w supermarkecie w Trebes.

– Ilekroć policjant zostaje zastrzelony … myślę o moim przyjacielu, Rémi Fraisse – pisał Poussier, odnosząc się do działacza na rzecz ochrony środowiska zabitego przez granat hukowy wystrzelony przez policję podczas protestu w 2014 r. – A tym razem był to pułkownik, świetnie! Dodatkowo oznacza to o jednego wyborcę Macrona mniej!

Reklama / Advertisement

za: leparisien.fr

Reklama / Advertisement