Francja: Bojówkarze Antify napadli na szkołę Marion Marechal w Lyonie

Bojówkarze Antify dokonali ataku na gmach Instytutu Nauk Społecznych, Ekonomii i Polityki (Institut des Sciences Sociales Economiques et Politiques, ISSEP) – szkoły zarządzania politycznego w Lyonie założonej i kierowanej przez Marion Marechal – siostrzenicę Marine Le Pen, wnuczkę Jean-Marie Le Pena i byłą posłankę Frontu Narodowego z okręgu Vaucluse.

Maréchal zapowiedziała, że ​​złoży formalną skargę na przemoc kreowaną przez ekstremistów ze skrajnej lewicy.

REKLAMA/Advertisement

– Wykorzystamy wszystkie legalne kanały w celu egzekwowania wolności edukacji we Francji, oczywiście naruszonej przez brutalne lewicowe bojówki, których członkowie są znani policji – powiedziała dziennikowi “Le Figaro”. – Sądzą, że są wystarczająco wolni, aby przyznawać się do swoich działań na stronie na Facebooku. To oznacza poczucie bezkarności. Oprócz złożenia skargi, poproszę o spotkanie z prefektem, rektorem i burmistrzem Lyonu w celu podjęcia środków zapobiegawczych przeciwko takim zagrożeniom dla bezpieczeństwa mojej instytucji.

W komunikacie prasowym ISSEP poinformował, że ekstremiści z Antify rozbili okno młotkiem, próbowali wyłamać zamki i pokryli fasadę budynku czarną farbą.

REKLAMA/Advertisement

Skrajnie lewicowa, ekstremistyczna grupa Antifa o nazwie „Antyfaszystowska grupa Lyon” przyjęła odpowiedzialność za atak na swoim profilu na Facebooku:

– W nocy z 26 na 27 marca zaatakowaliśmy ISSEP […] szkołę stworzoną przez Marion Maréchal Le Pen, która otworzyła się w 2018 r., aby stworzyć elitę skrajnej prawicy – głosi oświadczenie lewaków. – Uznajcie ten atak jako odpowiedź na wszystkie rasistowskie, seksistowskie, homofobiczne, transfobiczne akty, a także zabójczą politykę antyimigracyjną i zamach w Christchurch.

REKLAMA/Advertisement

Foto: TT/@TotoShlag

za: lefigaro.fr