Francja boi się islamskiego terroryzmu. Nowa jednostka ma śledzić radykałów … wypuszczonych na wolność.

Premier Francji Edouard Philippe zapowiedział, że we Francji powstanie specjalna jednostka policyjna, której głównym zadaniem będzie monitorowanie islamistów odbywających kary więzienia za działalność związaną z terroryzmem. Jest to część nowego planu walki z terroryzmem, który rząd wdraża od lutego.

Chodzi tutaj o fakt, że w tym i następnym roku z francuskich więzień zostanie wypuszczonych 450 islamistów skazanych za terroryzm lub “działalność pokrewną”. Ludzie ci odbywali kary za uczestnictwo w strukturach wysyłających bojowników do Syrii i Iraku – na teren terytoriów zajmowanych przez islamskich dżihadystów.

REKLAMA/Advertisement

Premier Francji informuje, że planowane jest stworzenie specjalnej komórki, która zajmować ma się opracowaniem portretów psychologicznych potencjalnych zamachowców i terrorystów. Nad Sekwaną utworzona zostanie również Krajowa Prokuratura Antyterrorystyczna, która ma być drugim wyspecjalizowanym organem w wymiarze sprawiedliwości, po prokuraturze do ścigania przestępstw.

Szef francuskiego rządu zapowiedział również, że jego gabinet prowadzi prace nad poprawieniem koordynacji między poszczególnymi służbami, których zadaniem jest walka z terroryzmem, a także usuwaniem z Internetu “nielegalnych treści”. Trudno się dziwić staraniom francuskiego rządu, jednak przy takim poziomie islamizacji tego państwa i powszechnym poparciu większości muzułmanów dla radykałów, wszelkie działania wydają się bardziej walką z wiatrakami niż likwidowaniem prawdziwych przyczyn terroryzmu i rosnącego islamskiego fundamentalizmu.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl