“Oskarżamy papieża Franciszka o kanoniczne przestępstwo herezji, (…) aby zareagować na narastające szkody spowodowane słowami i działaniami papieża”

20-stronicowy dokument został wysłany do Kolegium Biskupów, czyli ogółu biskupów, który w Kościele Rzymskokatolickim sprawuje wraz z papieżem najwyższą władzę w Kościele na zasadzie kolegialności.

W dokumencie kapłani i uczeni z całego świata wzywają Kolegium do zbadania przypadku papieża Franciszka w sprawie „kanonicznego przestępstwa herezji”.

REKLAMA/Advertisement

W liście stwierdza się: „Traktujemy ten środek jako środek ostateczny, aby odpowiedzieć na narastającą szkodę spowodowaną słowami i działaniami papieża Franciszka przez kilka ostatnich lat a które doprowadziły do jednego z najgorszych kryzysów w historii Kościoła Katolickiego”.

Wśród sygnatariuszy znajdują się m.in.: ks. Aidan Nichols OP – angielski teolog i autor książki “Patrząc na liturgię”, poświęconej krytycznej analizie źródeł i konsekwencji posoborowej reformy liturgicznej; prof. John Rist – historyk filozofii i teologii oraz wykładowca Uniwersytetu Toronto i rzymskiego Instytutu Patrystycznego Augustinianum; o. Thomas Crean OP – angielski duchowny i autor m.in. polemik z Richardem Dawkinsem; dr Peter Kwasniewski – amerykański, tradycjonalistyczny pisarz katolicki i kompozytor muzyki sakralnej.

REKLAMA/Advertisement

– Zwracamy się do Was z tym listem z dwóch powodów: po pierwsze, aby oskarżyć papieża Franciszka o kanoniczne przestępstwo herezji, a po drugie, by poprosić o podjęcie kroków niezbędnych do rozwiązania poważnej sytuacji ws. heretyckiego papieża. Podejmujemy ten środek jako ostateczność, aby zareagować na narastające szkody spowodowane słowami i działaniami papieża Franciszka przez kilka lat, które doprowadziły do ​​jednego z najgorszych kryzysów w historii Kościoła katolickiego – czytamy. – Oskarżamy papieża Franciszka o kanoniczne przestępstwo herezji. Aby kanoniczne przestępstwo herezji zostało popełnione, muszą wystąpić dwie rzeczy: dana osoba musi wątpić lub zaprzeczać, publicznymi słowami i/lub czynami, jakąś objawioną przez Boga prawdę wiary katolickiej, w którą należy wierzyć za zgodą boską i zgodnie z katolicką wiarą; a ta wątpliwość lub zaprzeczenie musi być zawzięta, to znaczy musi być dokonana ze świadomością, że jest prawdą.

Autorzy listu uzasadniają szczegółowo powody swojego oskarżenia.

– Papież Franciszek chronił i promował homoseksualnych aktywnych duchownych i apologetów. Oznacza to, że uważa, że aktywność homoseksualna nie jest poważnie grzeszna. Przekonania te podlegają szerszemu twierdzeniu (…), że nie wszystkie akty seksualne między osobami, które nie są małżeństwem są moralnie złe – piszą sygnatariusze listu, przekonując że stanowisko Franciszka “oznacza całkowite odrzucenie katolickiego nauczania o małżeństwie i aktywności seksualnej, katolickiego nauczania o naturze prawa moralnego i katolickiego nauczania o łasce i usprawiedliwieniu”.

Kolejne zarzuty to m.in. przyzwolenie na udzielanie komunii rozwodnikom, dopuszczanie do ważnych urzędów (w tym świeckich w instytucjach podległych Kościołowi) osób znanych z popierania aborcji czy eutanazji.

– 9 czerwca 2014 r. Papież Franciszek przyjął przywódców “wojowniczej” pro-homoseksualnej organizacji Tupac Amaru z Argentyny w Watykanie i pobłogosławił przywiezione przez nich liście koki do wykorzystania w ich pogańskich rytuałach religijnych, które obejmują uznanie rośliny koki za świętą. Tymczasem papież Franciszek nie zdołał wypowiedzieć słowa na poparcie kampanii mających na celu ochronę krajów katolickich w kwestiach aborcji i homoseksualizmu przed referendum w sprawie wprowadzenia aborcji w Irlandii w maju 2018 r. W czasie Mszy św. Synodu na temat Młodzieży w 2018 r. Papież Franciszek użył dziwacznego pastorału (na zdjęciu poniżej), w formie obiektu używanego w rytuałach satanistycznych (podobny stosują wyznawcy kultu Wicca – przyp. red.). Podczas Synodu na temat Młodzieży w 2018 r. Papież Franciszek nosił zniekształcony tęczowy krzyż, a tęcza jest powszechnie promowanym symbolem ruchu homoseksualnego – kontynuują autorzy oskarżeń, wspominając również o układach z władzami Chin, uznawaniu kontrolowanego przez nich Kościoła i porzuceniu wiernego Watykanowi “podziemnego”.

REKLAMA/Advertisement

– Pomimo dowodów, które przedstawiliśmy w tym liście, uznajemy, że nie należy do nas ostateczne orzeczenie, iż
papież winny jest przestępstwa herezji w sposób, który miałby kanoniczne konsekwencje dla katolików. Dlatego apelujemy do Was jako naszych duchowych ojców, wikariuszy Chrystusa w waszych jurysdykcjach, a nie wikariuszy papieża, byście publicznie upomnieli papieża Franciszka, by wyrzekł się herezji, które wyznał
– podsumowali swój list.

List w języku angielskim można przeczytać TUTAJ

za: lifesitenews.com

REKLAMA/Advertisement