REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Finlandia: Szajka islamskich imigrantów napastowała nieletnie dziewczęta.

608

Policja z fińskiego Oulu położonego na zachodzie skandynawskiego kraju poinformowała, że doszło do wielu przypadków przestępstw seksualnych popełnionych na nieletnich dziewczętach. Podejrzanymi również są imigranci pochodzący z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy ubiegali się o azyl.

Policja poinformowała o śledztwie wobec czterech mężczyzn, których podejrzewa się o gwałt i wykorzystywanie seksualne dzieci poniżej 15. roku życia. Trzech podejrzanych jest w rękach policji, a w sprawie zatrzymano kilkanaście osób. W grudniu wydano oświadczeniu, w którym podano, że wśród napastników są przebywający w Finlandii od wielu lat i mający tamtejsze obywatelstwo. Do ataków na dziewczęta dochodziło latem i jesienią ubiegłego roku.

Premier Finlandii Juha Sipila w swoim oświadczeniu stwierdził, że ataki na dzieci  budzą w nim „głębokie poczucie zgorszenia” i rozumie oburzenie społeczeństwa. W odpowiedzi na te zdarzenia zaostrzono prawo, aby łatwiej było wydalić z kraju podejrzanych o popełnienie przestępstw. Wywołało to burzliwą debatę na temat polityki imigracyjnej i azylowej.

Reklama / Advertisement

Tragedia w Niemczech. Afgański uchodźca zaatakował nożem ciężarną Polkę…

Ponadto, szef MSW w Helsinkach Kai Mykkanen stwierdził, że poważne przestępstwo powinno skutkować odebraniem obywatelstwa. Minister dodał, że w tej sprawie ruszyły już prace nad nowym prawem:

Reklama / Advertisement

– Jeśli ktoś narusza jedną z naszych podstawowych wartości, uważam to za zagrożenie narodowe – mówił polityk.

Prezydent Sauli Niinistö, wywodzący się z konserwatywno-liberalnej Partii Koalicji Narodowej (Kansallinen Kokoomus, Kok) również wypowiedział się na ten temat:

– To nie do zaakceptowanie, że ​​niektórzy ubiegających się o azyl a nawet ci, którym go przyznano, sprowadzili tu zło i przynieśli nam niepewność jutro – stwierdził. – Jak wcześniej powiedziałem, przestępstwa do których doszło w Oulu szokują nas swoją nieludzkością. Szok polega na tym, że dotykają dzieci.

Przestępczość imigrantów w Finlandii stała się tematem publicznej debaty w latach 90. XX w. wraz z przyjazdami do kraju uchodźców z Somalii. Według oficjalnych statystyk z 2014 r. zzacuje się, że 24% gwałtów zostało popełnionych przez osoby “z zagranicznymi nazwiskami” – osoby takie, w tym na pewni obcokrajowcy stanowili wtedy około 6% populacji. Co ciekawe nie notowano żadnych gwałcicieli pochodzących z Wietnamu lub Chin.

W 2016 r. w raporcie sporządzonym przez szkołę policyjną i służbę imigracyjną (Migri) wykazano, iż 131 fińskich obywateli (-ek) zostało poddanych przemocy seksualnej przez azylantów. Prawie połowa napaści seksualnych wobec kobiet, dotknęła nieletnich Finek. Irakijczycy stanowili 2/3 podejrzanych, a wszyscy podejrzani pochodzili z Iraku, Afganistanu, Maroka, Iranu, Bangladeszu, Somalii lub Syrii.

za: DoRzeczy.pl
yle.fi

Reklama / Advertisement