Filozof dla “Wyborczej”: Polacy są biedniejsi od Niemców, bo nie są gay-friendly

– Ludzie muszą wiedzieć, skąd się bierze zapóźnienie cywilizacyjne Polski, dlaczego Polak jest biedniejszy od Niemca. Trzeba ludziom uświadomić nawet to, że może mieć to związek z tym przeklętym genderyzmem czy LGBT. Bo są takie teorie np. Floridy, że inwestorzy i osoby kreatywne wybierają miejsca, które są otwarte, tolerancyjne, różnorodne – stwierdził przed paroma dniami w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” prof. Janusz Andrzej Majcherek, filozof i socjolog kultury, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

– Trzeba Polakom uświadomić, że to nie jest tak, że jak pogonimy genderystów, to osiągniemy awans. Jedno z drugim się wyklucza. Miasta gay-friendly są bogatsze. Nie da się być bogatym, jak przegania się wszystkich, którzy są inni niż my – tłumaczył.

REKLAMA/Advertisement

Dalej było niemniej ciekawie.

– Trendy społeczno-mentalne są trudne do uchwycenia. Dzisiaj wciąż tabuny analityków zastanawiają się, co sprawiło, że np. Hitler doszedł do władzy i że w 20-leciu międzywojennym Europa masowo odchodziła od demokracji do dyktatury. Podobny kult obserwujemy dziś w Polsce, zwłaszcza wśród młodzieży płci męskiej. Dla mojego pokolenia, wychowanego na hasłach „make peace, not war”, to niepojęte, że są faceci, którzy chcą maszerować w wojskowym drylu, z flagami. Jak np. ONR! – ostrzegał profesor.

REKLAMA/Advertisement

za: wpolityce.pl