REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

“Filipino Times”: Polska otworzyła drzwi dla 100 tysięcy imigrantów, szczególnie Filipińczyków

1861

Polska otworzyła swoje drzwi dla ponad 100 tys. zagranicznych pracowników, szczególnie dla Filipińczyków – czytamy w artykule na portalu “Filipino Times” – największego medium tej mniejszości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

– Kraj potrzebuje pracowników-imigrantów do produkcji, rolnictwa i technologii informatycznej (IT). Innymi pożądanymi zawodami są murarze, stolarze, betoniarze, tynkarze, operatorzy maszyn i inżynierowie dla projektów infrastrukturalnych – głosi artykuł. – Wcześniej polski wiceminister pracy Stanisław Szwed zaznaczył, że zarówno Polska i Filipiny to kraje rzymskokatolickie. W związku z tym mają wiele [wspólnych] wartości kulturowych.

Ministerstwo Rodziny sprowadza do Polski Filipińczyków a MSZ odradza podróże do Filipin w związku z terroryzmem

Reklama / Advertisement

– Wiceminister pracy Szwed powiedział również, że [kraje] są w trakcie zawierania umowy z władzami filipińskimi, aby pokryć rosnący niedobór siły roboczej z powodu starzenia się populacji Polski i migracji jej ludności do innych krajów europejskich. Jedno na pięć miejsc pracy w Polsce zwolniło się z powodu braku siły roboczej, a Filipińczycy są gotowi wypełnić tę lukę – przekonuje “Filipino Times”, które potem skupia się na kwestii przyjmowania studentów z Filipin na uczelniach polskich.

– Wybrani uczniowie otrzymają w niepełnym wymiarze godzin pracę na uniwersytetach podczas kończenia kursów. Będą mieli zapewnioną wizę pracowniczą, a do tego pełne zatrudnienie po ukończeniu studiów – ogłasza portal.

Reklama / Advertisement

za: filipinotimes.net

Co 10-ty Filipińczyk to muzułmanin a w kraju działają terroryści organizujący krwawe zamachy [WIDEO]

Reklama / Advertisement