REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

FIFA “na wojnie” z pięknymi fankami! Zakaz zbliżeń na trybuny pod pretekstem … seksizmu i równouprawnienia.

756

Piłkarskie mistrzostwa świata to nie tylko futbol na najwyższym poziomie i emocje związane z tym co dzieje się na murawie. Jest to też okazja do promocji własnego kraju, narodu i kultury oraz … urody pięknych kobiet na trybunach. W czasie transmisji meczów czymś oczywistym są krótkie zbliżenia na urodziwe panie kibicujące na stadionie, a dzięki tej praktyce znane są przypadki rozpoczęcia kariery modelki jako “miss mundialu”. Jednakże włodarze światowej piłki uznali obrazki pięknych dam za … seksizm i zakazali telewizjom ich prezentowania w czasie meczów.

Według BBC, działaczom FIFA nie podoba się poświęcanie uwagi pięknym kobietom obecnym na stadionach. Federico Addiechi – działacz piłkarskiej centrali zajmującej się równouprawnieniem (sic!) powiedział, że jest zakaz dla nadawców telewizyjnych, którzy chętnie skupiali się na urodziwych paniach. Według przedstawiciela FIFA, takie praktyki to seksizm, a nagrywanie odbywa się bez zgody samych zainteresowanych, które mogą być nieletnie. Addiechi pytany, czy takie stanowisko stanie się oficjalne odpowiedział: “Jest to jedno z działań, które zdecydowanie będziemy mieć w przyszłości – to normalna ewolucja” – stwierdził i dodał, że jest to “proaktywna kampania”, ale działacze FIFA “podejmą działania przeciwko temu, co złe”.

Seksizm ma być dużym problemem na rosyjskim Mundialu o czym informuje skrajnie lewicowa grupa Fare, która zajmuje się dyskryminacją. Co prawda, aktywiści lewicy w przeciwieństwie do swoich przypuszczeń nie odnotowali przypadków rasizmu i homofobii, to zajęli się innym “problemem” – rzekomym seksizmem, którego odnotowano 30 przypadków.

Reklama / Advertisement

Cóż, trudno skomentować politycznie poprawne idiotyzmy, które promuje piłkarska centrala. Włodarze FIFA pokazują, że są pod sporym wpływem lewicowych fanatyków, a ich “walka” z pięknymi kobietami na trybunach jest czymś irracjonalnym i komicznym. Ciekawe, jakie będą kolejne pomysły lewicy i jak szybko wdrożą je władze światowej piłki …

za: www.tysol.pl

Reklama / Advertisement