Feministki zastanawiają się, czy należy wyeliminować… męskie końcówki [WIDEO]

Z wielkim zainteresowaniem, ale i rozbawieniem po raz kolejny zobaczyliśmy Agatę Diduszko-Zyglewską i jej koleżanki w programie “Przy kawie o sprawie” nagranym dla skrajnie lewicowej “Krytyki Politycznej” nagrywa również swój (podobno satyryczny) program dostępny w serwisie Youtube, a mianowicie “Przy kawie o sprawie”.

Gościówki “wdowy po jedynej ofierze Ciamajdanu” rozstrząsały ważki problem, a mianowicie…. “Czy męskie końcówki grożą seksualizacją polskich dzieci?”.

REKLAMA/Advertisement

– Każdy w Polsce wie, że pilotka to osoba kierująca samolotem, a pilot to urządzenie elektroniczne do sterowania telewizorem. Każdy wie, że prezeska to człowiek na czele zarządu lub partii, a dyrektorka to ktoś, kto szefuje instytucji. W polszczyźnie forma rzeczownika nie przesądza przecież o tym, czy mamy na myśli mężczyznę czy kobietę – mówi prowadząca Agata Diduszko-Zyglewska. – A jednak środowiska maskulinistyczne upierają się przy używaniu męskich końcówek. Dla jednych to nieszkodliwa fanaberia, ale dla innych niebezpieczna ideologia, której celem jest seksualizacja języka i używających go dzieci!

Jeśli zdzierżycie, to tu jest całość.