Farage planuje „Brexit Celebration Party” pod gmachem parlamentu w Londynie

Inicjator Partii Brexitu, Nigel Farage, planuje zorganizowanie dużej imprezy na nawet 10-tysięcy osób, nazwanej „Brexit Celebration Party” z okazji formalnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 31 stycznia.

Jeśli zostanie wydane pozwolenia, wydarzenie odbędzie się przed na Parliament Square, przed Pałacem Westminsterskim – siedzibą Izby Gmin i Izby Lordów na Parliament Square. Party uświetnią występy komików, muzyków i pokaz sztucznych ogni.

REKLAMA/Advertisement

– 31 stycznia to chwila świętowania przypadku, kiedy ludzie pokonali establishment – powiedział Farage “The Sunday Telegraph”. – Zaprosimy ludzi ze wszystkich partii, przedstawicieli biznesu. Zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w uroczystościach, w tym premier Boris Johnson. Będzie kilka krótkich przemówień, ale nie będą bardzo polityczne. To będzie uroczystość. Będzie muzyka i śpiew. Będzie to dobroduszna, optymistyczna, autentyczna uroczystość bez bezpośrednich akcentów politycznych.

Swoją opinię wyraził też Richard Tice, który współtworzył i został współprzewodniczącym inicjatywy Leave.EU, prowadzącej i finansującej kampanię na rzecz opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Wkrótce po referendum z 2016 r. został współprzewodniczącym Leave Means Leave, nowo powołanej organizacji lobbingowej na rzecz realizacji brexitu. Obecnie jest jeszcze europosłem Brexit Party i przewodniczącym ugrupowania. 

REKLAMA/Advertisement

Tice dodał, że spodziewa się, że w wydarzeniu weźmie udział „wiele tysięcy” osób.

– Zwolennicy brexitu powinni świętować ten historyczny moment w demokratycznej historii naszego narodu. Parliament Square, pod czujnym okiem Churchilla (wśród kilku pomników tam znajdujących się jest również statua premiera z czasów II wojny światowej – przyp. red.), jest właściwym miejscem do upamiętnienia – stwierdził.

REKLAMA/Advertisement

W grudniu ub.r. Farage ogłosił, że po udanym Brexicie partia zmieni nazwę na Partię Reformatorską (Reform Party) i zacznie kłaść nacisk na zmiany w systemie wyborczym i w strukturze Izby Gmin.