REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Farage o pomyśle Macrona: Stworzenie europejskiej armii byłoby niebezpiecznym posunięciem

231

Prezydent Francji Emmanuel Macron wezwał wczoraj do utworzenia “prawdziwej europejskiej armii”, poddając ostrej krytyce transatlantyckie więzi bezpieczeństwa na kilka zaledwie dni przed wizytą amerykańskiego prezydenta, który ma odwiedzić Francję.

Macron przedstawił swoje uwagi w trakcie kilkudniowej wycieczki po polach bitew I wojny światowej przed setną rocznicą rozejmu z 11 listopada 1918 r., kończącego Wielką Wojnę.

– Europa jest główną ofiarą – powiedział Macron o decyzji Trumpa o wycofaniu się z Treaty on Intermediate-range Nuclear Forces (INF Treaty) czyli Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu. Jest on umową międzynarodową zawartą 8 grudnia 1987 r. w Waszyngtonie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Związkiem Sowieckim o całkowitej likwidacji arsenałów rakietowych pocisków balistycznych pośredniego (IRBM) oraz średniego zasięgu (MRBM) obu układających się stron, a także o zakazie jej produkcji, przechowywania i używania.

Reklama / Advertisement

– Nie ochronimy Europejczyków, jeśli nie zdecydujemy się na posiadanie prawdziwej europejskiej armii – orzekł Francuz.

– Stworzenie europejskiej armii byłoby niebezpiecznym posunięciem i obraziłoby Stany Zjednoczone – skomentował te słowa w swoim programie w radiu LBC (Leading Britain’s Conversation) były przywódca Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), Nigel Farage.

– Okłamują nas od 50 lat co do prawdziwych intencji Unii Europejskiej. Ci ludzie naprawdę mnie martwią. Myślę, że europejska armia jest bardzo niebezpieczna. Co za zniewaga i zmartwienie dla tych, którzy wierzą we współpracę z Ameryką i innymi krajami w NATO – podkreślił Farage.

za: lbc.co.uk

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement