Farage: Drugie referendum ws. Brexitu byłoby głosowaniem Sorosa, a nie narodu

Były szef UKIP, a obecnie m.in. prezenter radia LBC na antenie rozgłośni mocno skrytykował pomysły przeprowadzenia kolejnego referendum nt. Brexitu.

Farage wziął pod uwagę sugestię od mężczyzny o imieniu Jason dzwoniącego do jego programu “na zywo”, że powinno być drugie głosowanie, mówiąc:

REKLAMA/Advertisement

– To nie byłoby głosowanie ludzi, ale głos George’a Sorosa, tak bym to określił. Prawda jest taka, Jasonie, że w rzeczywistości znaczna większość narodu chce, żebyśmy wyszli a moim zdaniem oni po prostu nie mają przywództwa które im to zapewni.

Urodzony na Węgrzech miliarder, który zarobił znaczną część swojej fortuny na spekulacjach giełdowych, przekazał setki tysięcy funtów na kampanię zwolenników Unii Europejskiej – Best for Britain. Również i teraz Soros nie ukrywa, że chce wesprzeć kampanię People’s Vote.

REKLAMA/Advertisement

Farage mówił również o wywiadzie dla telewizji Channel 4, w którym przywódca labourzystowski Jeremy Corbyn odmówił sześciokrotnie (!!!) udzielenia odpowiedzi na pytanie, czy Wielka Brytania byłaby lepiej sytuowana będąc poza UE.

Grupy wspierane obecnie przez Sorosa zgromadziły już pokaźne fundusze i zamierzają zebrać co najmniej 5,6 miliona funtów, które wydadzą na przekonanie do ponownego głosowania Brytyjczyków nt. opuszczenia UE, w tym ogromną kampanię reklamową i medialną w mediach społecznościowych oraz tournée po kraju.

REKLAMA/Advertisement

Z drugiej strony, 22 września Farage ma wystąpić na pierwszym wiecu przeciwników Unii w Bolton.

– Brytyjczycy zostali poproszeni o podjęcie decyzji o naszym członkostwie w UE i głosowali za odejściem – powiedział dziennikowi “The Daily Telegraph”. – Arogancka UE zawsze będzie walczyć z nami na każdym calu naszej drogi, ale prawdziwy problem jest bliżej domu. Nasza klasa polityczna nie akceptuje naszej decyzji i podejmowane są wszelkie próby osłabienia, opóźnienia lub nawet obalenia naszej decyzji.

za: lbc.co.uk
telegraph.co.uk