Facebook zamknął stronę “Kocham Cię” za to, że jest… nacechowana politycznie

11 stycznia 2019 doszło do bezprecedensowego zamknięcia 16 stron na Facebooku. Jedną z usuniętych stron przez Facebooka była strona “Kocham Cię.”, która znajdowała się pod adresem https://www.facebook.com/KochaszToPolub/.

W oficjalnym komunikacie wydanym przez Facebooka, w związku z zamknięciem tych 16. stron, mowa jest o walce “z nieautentycznymi działaniami na Facebooku w Polsce”. To “uzasadnienie”, czyli oficjalny powód zamknięcia stron, jest właśnie bezprecedensowe.

Szykana ze strony Facebooka wobec administratora fanpejdża Marszu Niepodległości

Facebook nie potrafił znaleźć żadnego uczciwego uzasadnienia i powodu dla zamknięcia tych 16. stron, bowiem wszystkie były prowadzone zgodnie z Zasadami Facebooka, nie naruszały tych Zasad, a administratorzy, którzy na przestrzeni lat prowadzili te strony korzystali z wszelkich możliwości jakie oferował Facebook, np. zmiany nazwy strony, czy łączenia (scalania) stron. Zmiany te dokonywały się za wiedzą i zgodą Facebooka, który weryfikował czy wszystko odbywa się zgodnie z tymi Zasadami i albo pozwalał na dokonywanie zmian na stronach, albo odrzucał takie prośby. Tak było również w przypadku strony “Kocham Cię.”, która w chwili zamknięcia liczyła sobie 93 tys. użytkowników, a ostatni post na tej stronie pojawił się pod koniec listopada ub. roku.

REKLAMA/Advertisement

Tymczasem w komunikacie Facebooka czytamy m.in. o powodzie dla którego zamknięta została m.in. strona “Kocham Cię.”:

Poprzez serię wprowadzających w błąd zmian nazw i połączeń stron, administratorzy przyłączyli je do innych, nacechowanych politycznie stron, publikujących przede wszystkim komentarze dotyczące spraw krajowych i międzynarodowych w celu sztucznego zwiększenia liczby ich odbiorców.

Jak łatwo się zorientować strona “Kocham Cię.” i jej nazwa nie ma nic wspólnego ze stroną “nacechowaną politycznie”, a na tej stronie pojawiały się głównie memy o miłości i czasami jakieś linki do artykułów NIEPOLITYCZNYCH z kilku różnych stron internetowych.

Powyższe uzasadnienie ze strony Facebooka wprowadza więc celowo w błąd opinię publiczną, a jedynym prawdziwym powodem, dla którego ta strona i pozostałe zostały zamknięte, jest osoba jednego z administratorów tych stron, który również jest adminem fp Marszu Niepodległości. Facebook więc uznał kto i jakie strony ma prawo prowadzić w Polsce i ocenił ich charakter nie po treściach (o czym również jest w komunikacie Facebooka), ale właśnie po osobie administratora, czego już w komunikacie Facebooka zabrakło.

Wasiukiewicz, Bąkiewicz o usunięciu profilu facebookowego Dziennika Narodowego [WIDEO]

W tym konkretnym przypadku można więc mówić o szykanie i dyskryminacji skierowanej wobec polskiego obywatela, który nie ma prawa w Polsce prowadzić stron na Facebooku zgodnie z Zasadami Facebooka, a Facebook w każdej chwili wobec takiego niepoprawnego politycznie polskiego obywatela może zmienić w każdej chwili reguły gry i wymyślić nowe pod hasłem “nieautentyczne działania”.

Zdjęcie: screen strony “Kocham Cię.” usuniętej przez administrację Facebooka