Facebook nie chce przywrócić profili nacjonalistów z CasaPound i składa apelację od wyroku sądowego

W piątek Facebook odwołał się od niedawnego postanowienia rzymskiego sądu o konieczności reaktywacji profili CasaPound. Potentat mediów społecznoścowych dezaktywował te konta 9 września.

Rzecznik firmy powiedział, że “istnieją konkretne dowody na to, że CasaPound winne jest zorganizowanej nienawiści i wielokrotnie łamało nasze zasady”.

– Dlatego się odwołaliśmy – stwierdził. – Nie chcemy, aby ludzie lub grupy szerzące nienawiść lub atakujące innych na podstawie tego, mogły korzystać z naszych usług. Nie ważne kim oni są. Mamy politykę dotyczącą niebezpiecznych ludzi i organizacji, która zabrania osobom zaangażowanym w zorganizowaną nienawiść korzystania z naszych usług. Partie polityczne i kandydaci, podobnie jak wszystkie osoby i organizacje obecne na Facebooku i Instagramie, muszą przestrzegać tych zasad, bez względu na ich ideologie”.

12 grudnia rzymski sąd cywilny nakazał Facebookowi natychmiastowe przywrócenie strony CasaPound, a także osobistego profilu i strony publicznej jej administratora Davide Di Stefano.

REKLAMA/Advertisement