Europosłowie PiS uśmiechnięci, gdy w PE padają słowa banderowskiego pozdrowienia [WIDEO]

Piąty, były już prezydent Ukrainy i lider partii Europejska Solidarność (działa w niej również znany negacjonista wołyński, szef tamtejszego IPN Wołodymyr Wjatrowycz) Petro Poroszenko składa w Strasburgu w dniach 17-18 lipca wizyte na zaproszenie członków Parlamentu Europejskiego.

– Program wizyty obejmuje spotkania z przywódcami frakcji nowego składu Parlamentu Europejskiego i udział w pierwszym spotkaniu grupy Przyjaciół Europejskiej Ukrainy w Parlamencie Europejskim – podała wczoraj służba prasowa jego ugrupowania, dodając że Poroszenko ma omówić z posłami do PE kwestie wdrożenia układu o stowarzyszeniu między Ukrainą a UE oraz koordynowanie “wysiłków na rzecz dalszego przeciwdziałania rosyjskiej agresji na Ukrainę i inne kraje europejskie.

Poroszenko planuje również wziąć udział w debatach w Parlamencie Europejskim dotyczących “łamania praw człowieka, demokracji i rządów prawa przez Rosję, w szczególności nielegalnego przetrzymywania ukraińskich więźniów politycznych i marynarzy”.

Na twitterowym koncie byłego prezydenta ukazało się krótkie nagranie, na którym widzimy charakterystyczną scenkę. W pewnym momencie, gdy Poroszenko spotyka się już z europarlamentarzystami, wzniesione zostaje banderowskie zawołanie “Sława Ukrajini!”, na co on oczywiście odpowiada “Herojam (bohaterom) sława!”. W gronie pozujących do zdjęcia i wyraźnie zadowolonych w tym momencie są również europosłowie PiS Ryszard Czarnecki i Witold Waszczykowski.

REKLAMA/Advertisement

1 grudnia 2013 r. podczas Euromajdanu zakończył owym pozdrowieniem swoje przemówienie w Kijowie Jarosław Kaczyński.

REKLAMA/Advertisement