REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Europosłanka PO Thun und Hohenstein proponuje Polakom włożenie “żółtych kamizelek” i uliczne protesty

1532

– Oczekuje się od niego [Emmanuela Macrona – przyp. red.] wystąpienia jak ojciec narodu, który będzie uspokajał ludzi. Chyba coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że do tych, którzy protestowali w słusznej sprawie, bo akcyza na paliwo została podniesiona – powiedziała dzisiaj w audycji Radia Kraków europosłanka Platformy Obywatelskiej, Róża Thun und Hohenstein.

– Wymogi środowiskowe są drogie. Sytuacja ze zmianami klimatycznymi jest dramatyczna. Energia będzie droższa. Prąd u nas będzie 70% droższy. Założymy kamizelki, czy przyjmiemy to pokornie? – zapytała, sugerując nie tylko przeniesienie podobnych protestów do Polski, ale i zapewne podporządkowanie ich “totalnej opozycji”.

W kwestiach politycznych opowiedziała się za wspólnym “frontem merytorycznym, prounijnym, prodemokratycznym, antypopulistycznym”, w którym chce “się łączyć z Nowoczesną, PSL, Petru, Biedroniem”. Wrogiem numer jeden “europejczyków” są “antydemokraci i autorytarny rząd”, którego jedyne dwa przykłady w UE to te tworzone przez Fidesz Orbana i PiS Kaczyńskiego.

Reklama / Advertisement

za: radiokrakow.pl

 

Prof. Piotrowski: Kto rządzi Polską? Jakie były prawdziwe przyczyny wymiany Szydło na Morawieckiego? [WIDEO]

Reklama / Advertisement