Ennaoui zamierza zostać zawodowym żołnierzem Wojska Polskiego! Deklaruje też zamążpójście tylko z Polakiem!

W rozmowie z TVP Info sportsmenka Sofia Ennaoui deklaruje chęć zostania…. zawodowym żołnierzem Wojska Polskiego!

– Żeby zostać szeregową w Wojsku Polskim najpierw muszę przejść przeszkolenie, które mnie czeka jeszcze w w październiku. Każdą rzecz trzeba zacząć od najniższych poziomów i dopiero potem można myśleć o pagonach. W sporcie jest tak samo, bo sukces kosztuje wiele wyrzeczeń i też startuje się z najniższego pułapu – mówi, przekonując jednocześnie iż za jej mundurem panowie będą ustawiać się sznurem.

O tym, jak wygląda życie wojskowe wie od kolegi: “tam warunki są bardzo ascetyczne i trzeba to wytrzymać. To hartuje ducha i dzięki temu w wojsku oraz w sporcie zostają najwięksi twardziele”.

Z drugiej strony, w tym miesiącu ponownie rozpoczęła studia wyższe: na kierunku “menedżer sportu”, na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Reporter zauważył w pewnym momencie, że po zawodach w Berlinie zaczęto interesować się jej pochodzeniem. Urodzona w 1995 r. w marokańskim Ibn Dżarir w Maroku z ojca Marokańczyka i matki Polki Sofia Ennaoui w wieku 2 lat przyjechała do Polski. Rodzice rozwiedli się, a Sofia była wychowywana przez matkę. Jest chrześcijanką. Swego czasu odrzuciła ofertę biegania dla Maroka. Jako nastolatka zajęła się lekkoatletyką, specjalizując się w biegach średnich i długich. Jest finalistką Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów, a przed paroma dniami została wicemistrzynią Europy na turnieju w Berlinie na tym dystansie.

– Wszystkim zaczęli się interesować: czy mam chłopaka, skąd pochodzę, czy czuję się Polką, czy jestem chrześcijanką. Znajomi się śmieją, że pierwsze hasło, jakie wyskakuje w wyszukiwarce Google, to “Sofia Ennaoui chłopak” – tłumaczy. – Na pewno wyjdę za Polaka, nie będę robiła dzieciakom takiego psikusa, że wezmę za męża Włocha lub Francuza i jeszcze bardziej skomplikuję sytuację.

REKLAMA/Advertisement

– Mogę udowodnić, że ludzie mający mieszane pochodzenie mogą się czuć i zachowywać jak stuprocentowi Polacy, i nawet znać więcej tradycji niż tacy, którzy mieszkają tutaj z dziada pradziada. Wszędzie wspominam i podkreślam, że jestem dumna z tego, gdzie się urodziłam i jak mnie mama wychowała – deklaruje Ennaoui.

za: tvp.info