Dzisiaj zawierzamy Polskę i nas wszystkich Niepokalanemu Sercu Maryi!

Jak pisaliśmy już wcześniej, dzisiejszy dzień poświęcony jest inicjatywie zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.

Dzisiaj o 18:30 na kanale Mediów Narodowych odbędzie się transmisja z Mszy Świętej z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP.

REKLAMA/Advertisement

– „Apelujemy do wszystkich Polaków, duchowieństwa i władz Rzeczypospolitej o wspólne dokonanie aktu zawierzenia Polski i nas samych Niepokalanemu Sercu Maryi w święto Zwiastowania Pańskiego dn. 25 marca bieżącego roku” – czytamy na stronie inicjatywy, niepokalanesercemaryi.pl.

– Żyjemy też w czasach wrastających napięć geopolitycznych (…) Jesteśmy świadomi, że oprócz czynnika ludzkiego musimy zwrócić się Pana Boga. Chcielibyśmy dołączyć prośbę o zawierzenie naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Pragniemy, aby takiego aktu zawierzenia dokonali Polacy, wraz z duchownymi i władzami Polski, na czele z prezydentem RP  – apelował wcześniej prezes Marszu Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

REKLAMA/Advertisement

Powyżej można znaleźć link do kanału telewizji internetowej Mediów Narodowych, gdzie o 18:30 rozpocznie się transmisja z tej ważnej Mszy Św. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa.

– „W czasach zagrożeń i kryzysów najgorętsza modlitwa nie zwalnia z wytrwałego i roztropnego działania, które jest oczywistym porządkiem rzeczy. Z drugiej strony zakładanie, jakoby modlitwa była niepotrzebna, jest bluźnierczym policzkiem wymierzonym Bogu. To tak, jakbyśmy Mu powiedzieli: nie jesteś nam potrzebny, damy radę bez Ciebie” – czytamy na stronie.

REKLAMA/Advertisement

Bóg pozwoli nam przejść ten bardzo smutny i niebezpieczny dla naszego życia i zdrowia okres. Polacy potrafią jednoczyć się w chwilach ciężkich. Z pomocą naszej wiary możemy przejść przez kolejne kryzysy jeszcze silniejsi. Zachęcamy do zapoznania się z aktem zawierzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy!