Dzierżawski: Informujemy, że w Szpitalu Bielańskim zabito przez aborcję 131 dzieci w 2017 r. [WIDEO]

Michał Jelonek z Mediów Narodowych rozmawiał z Mariuszem Dzierżawskim z Fundacji Pro-Prawo do Życia na temat wytoczonego mu przez Szpital Bielański w Warszawie procesu o zniesławienie.

Jak informuje strona stopaborcji.pl, “Szpital Bielański oskarża go o zniesławienie w związku z pikietami antyaborcyjnymi i samochodami ze zdjęciami z aborcji, ustawianymi pod szpitalem. Oskarżyciele twierdzą, że celem Dzierżawskiego jest poniżenie Szpitala Bielańskiego; oskarżony odpowiada, że to nieprawda a jego celem jest powstrzymanie mordowania dzieci w szpitalach (…) w jednym tylko roku 2017, w Szpitalu Bielańskim aborterzy pozbawili życia 131 dzieci jest to ponad 12% wszystkich aborcji dokonanych w tamtym roku w Polsce”.

REKLAMA/Advertisement

– Wydaje mi się, że zarzut jest nieprawdziwy – tłumaczył Dzierżawski. – Robimy pikiety pod Szpitalem Bielańskim często od kilku lat. Organizujemy też tam różańce publiczne a nasz samochód ze zdjęciami z aborcji i liczbą aborcji wykonanych w szpitalu w 2017 r. stoi przed szpitalem albo w jego okolicach. Wydaje się, że to jest solą w oku władz szpitala.

REKLAMA/Advertisement