REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dzieciom z Sosnowca polecono narysować wrogów. Wybrały Niemców, Rosjan, uchodźców i pe…ów

1190

Na początku roku sosnowiecki Teatr Zagłębia wpadł na pomysł organizacji specyficznych warsztatów dla dzieci.

– Przedstawienie „Wróg – instrukcja obsługi” opowiada o mechanizmach tworzenia w sobie i swojej wyobraźni postaci wroga. Chcemy, żeby prowokowało do pytań po co nam wróg? Co możemy zrobić, by przestać się go bać i dojść z nim do porozumienia? Jak zastąpić konflikt rozmową? Wspólnie z uczestnikami opracujemy ich własne instrukcje obsługi wrogów – tak zachęcano do udziału w nich i następujących po nich warsztatach „Jak oswoić wroga?”.

Dzisiaj Onet donosi o wynikach tych zajęć w grupie wiekowej 10-12 lat.

Reklama / Advertisement

– Warsztaty nie przypadły jednak do gustu części nauczycieli i rodziców. Konkretnie nie spodobał im się konkurs na narysowanie wroga. Na obrazkach dzieci pojawili się Niemcy, Rosjanie, uchodźcy, “pedały” i bezdomni – głosi artykuł Onetu.

– Nie przypisuję rodzicom złych intencji. Może chcą uczyć swoje dzieci dobrych rzeczy. Tylko prawda jest taka, że do dzieci nie dociera jedynie to, co chcielibyśmy, żeby docierało. One oglądają też telewizję, słyszą, o czym mówią dorośli, wyczuwają strach czy złość, kiedy wspomina się o konkretnych ludziach – mówi reżyserka z teatru, komentując wyniki.

W każdym razie, niektórzy z rodziców są zniesmaczeni tym, co narysowały dzieci i zgłosili sprawę do kuratorium.

Reklama / Advertisement

za: onet.pl

Reklama / Advertisement