Działacze Młodzieży Wszechpolskiej pobici przez policję?! Skandal na Marszu Równości w Rzeszowie

Dzisiaj ulicami Rzeszowa przeszedł I Marsz Równości. Przeciwko promowaniu homoseksualizmu i innych dewiacji protestowali działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy rzekomo mieli utrudniać przejście zgromadzenia. Według rzecznik podkarpackiej MW Izabeli Pomykały, policja wykazała się brutalnością i wielu uczestników trafiło po interwencji funkcjonariuszy na SOR.

Mój mąż jest w tej chwili opatrywany. Ma rozcięty łuk brwiowy. Ja mam spuchnięte kolano, po uderzeniu policyjną pałką. Wiele osób zgłosiło się na SOR po tym, jak policja użyła gazu łzawiącego – powiedziała Izabela Pomykała.

REKLAMA/Advertisement

Świadkami interwencji byli dziennikarze PAP. Według ich relacji przeciwnicy Marszu Równości mieli przeszkadzać w przejściu zgromadzenia, wyzywać oraz używać wulgaryzmów. Wtedy to, wedle świadków miała nastąpić interwencja policji i funkcjonariusze otoczyli kontrmanifestantów kordonem.

Interwencję i działania policji pochwaliła rzecznik Marszu Równości w Rzeszowie Patrycja-Pawlak Kamińska. Według niej, przeciwnicy promocji homoseksualizmu, głównie narodowcy mieli blokować wymarsz Marszu Równości i używać gazu pieprzowego. Wtedy policjanci mieli “bardzo sprawnie zareagować” i odizolować ich kordonem z tarczami od demonstrantów.

REKLAMA/Advertisement

Policja zaprzecza temu, o czym mówiła Izabela Pomykała z Młodzieży Wszechpolskiej i twierdzi, że nie używano pałek ani gazu łzawiącego. Według st. asp. Dominiki Kopeć z KWP w Rzeszowie, funkcjonariusze mieli wylegitymować jedną osobę.

I Rzeszowski Marsz Równości wedle organizatorów miał liczyć 1,5 tysiąca uczestników; policja ocenia ich liczbę na 1000 osób, a kontrmanifestantów było około 300. Jeśli potwierdzą się słowa Izabeli Pomykały będzie to kolejny przykład na brutalność funkcjonariuszy wobec członków organizacji narodowych po skandalicznych zajściach w czasie protestu w Katowicach. Czyżby więc policja realizowała wytyczne ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, który zapowiedział rozprawę z “faszyzmem”.

za: polsatnews.pl