REKLAMA

Reklama

Dżender: Rodzice nie chcą WYBRAĆ płci dla swojego dziecka. Ma zdecydować samo, gdy będzie miało 3 lata

692

Matka i ojciec dwuletniego dziecka postanowili nie ujawniać ludziom płci ich malucha. Zamieszkali w amerykańskim stanie Utah Kyl i Brent Myer są częścią ruchu Kreatywnego Rodzicielstwa Płci (Gender Creative Parenting) i postanowili wychować swoją pociechę nazwaną Zoomer w “środowisku neutralnym pod względem płci”.

Zoomer nie jest więc ani “he” (po angielsku “on”) ani “she” (“ona”), ale nawet nie “it” (“ono”). W ich ruchu osoba “neutralna płciowo”, która jeszcze nie określiła się to “theyby”. To pochodzi z kolei od słowa “they” (“oni”) i takich “neutralnych pod względem płci” Kyl i Brent również zdecydowali się używać odnosząc się do ich maleństwa. To trochę dziwne, bo przecież dziecko nie zadecydowało czy jest jedną osobą czy wieloma, jak wyraźnie próbują mu narzucić rodzice.

REKLAMA

Na swoim blogu Raising Zoomer (Wychowując Zoomera), Kyl pisze:

– Płeć nie mówi nam nic o dziecięcej osobowości, temperamencie, ulubionym kolorze, preferencjach żywieniowych, poczuciu humoru, nastawieniu do zmiany klimatu, czy jakiejkolwiek innej z unikalnych cech. Tak samo jak fakt, że mają dwa ramiona, nie mówi nam nic na ich temat, z wyjątkiem tego, że mają dwie ręce.

Reklama

Jednak przyznaje, że Zoomer (lub Z w skrócie) ostatecznie utożsami się z jedną z płci i podkreśla, że ​​nie zabrania dziecku wyrażania jakichkolwiek preferencji związanych z wybraną płcią.

– Zoomer najprawdopodobniej wybierze płeć, kiedy osiągnie trzy lub cztery lata – dodaje Kyl. – Po prostu nie wierzymy, że mamy prawo do podejmowania decyzji w ich imieniu. Nie ujawniając płci i traktując ją w kreatywny sposób, Z będzie mieć swobodę odkrywania i tworzenia własnej tożsamości, poza ograniczeniami i oczekiwaniami tradycyjnych norm płciowych.

za: thesun.co.uk

Reklama

REKLAMA