REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dyrektorka FB o moderacji: Nie dopuszczamy krytyki polityki imigracyjnej ani argumentów ograniczających tę politykę

842

Monika Bickert, szefowa globalnego zarządzania polityką Facebooka udzieliła RTL wywiadu, w którym wyjaśnia nową politykę moderacji swojego portalu.

Mówi m.in. o raporcie, w którym Facebook informuje, że 3,4 miliona “brutalnych” obrazów zostało usuniętych w pierwszym kwartale 2018 roku, prawie trzykrotnie więcej niż w poprzednim kwartale. Doszło też do usunięcia 21 milionów zdjęć przedstawiających nagość lub seks.

Sieć społeczna ujawnia również dane dotyczące propagandy terrorystycznej. Usunięto 1,9 miliona tego typu treści w pierwszym kwartale, o 73% więcej niż w czwartym kwartale 2017 r.

Reklama / Advertisement

Ale najlepsze jest na koniec. Jak tłumaczy Bickert, firma założona przez Marka Zuckerberga opracowała trzy poziomy raportowania. Poziom 1 dotyczy „ataków na osobę lub grupę osób”. Wszystkie gwałtowne przemówienia, dehumanizacja i porównania ze zwierzętami, podżeganie do nienawiści należą do tej kategorii. Poziom 2 uwzględnia określenia “sugerujące niższość z powodu wyglądu, stanu umysłowego i moralnego” , ale także „zwroty takie jak «nienawidzę», «nie lubię» lub „x jest gorsze nizz”. Poziom 3 dotyczy wezwań do wykluczenia osoby lub grupy osób.

– Nie dopuszczamy krytyki polityki imigracyjnej ani argumentów ograniczających tę politykę – zaznacza Bickert.

Zapowiada też walkę z tzw. fejk niusami, chociaż nie wyjaśnia w jaki sposób będzie się oceniać czy są one faktycznie takimi.

Reklama / Advertisement

za: rtl.fr

Reklama / Advertisement